wtorek, 29 stycznia 2013

(Info) Komiksowe zapowiedzi #2

Czas na drugą odsłonę komiksowych zapowiedzi. Pierwsza, jest jeszcze w dużej mierze aktualna i możecie zapoznać się z nią TUTAJ. Dziś doszło do tego zestawienia kilka nowych pozycji. Zgodnie z zapowiedzią w tym tygodniu podaje ceny i linki z dwóch księgarni, tj. ze sklepu Gildia.pl oraz z łódzkiego INCAL.pl.Najciekawszą premierą jest powrót - ciekawy czy triumfalny - Kapitana Żbika. I od tego albumu zaczniemy.Pułkownik Żbik - Tajemnica "Plaży w Pourville"
   
scenarzysta: Władysław Krupka
rysownik: Bogusław Polch
wydawnictwo: Kultura Gniewu
oprawa: miękka
wymiary: 175 x 250 mm
data dostępności: 2013-02-15
cena incal.pl: 16,90
cena gildia.pl: 14,93

Wielki powrót jednego z najpopularniejszych polskich komiksowych bohaterów wszech czasów! Do akcji ponownie wkracza kapitan Żbik, a w zasadzie pułkownik, bo w tej randze jest były funkcjonariusz milicji w roku 2000, gdy rozpoczyna się akcja zeszytu Tajemnica "Plaży w Pourville". Ten komiks to również powrót do słynnej serii współtwórców jej największych sukcesów. Po ponad 20 latach przerwy scenariusz napisał Władysław Krupka, a całość narysował Bogusław Polch.
Fabuła komiksu dotyczy prawdziwego wydarzenia - głośnej kradzieży obrazu Claude'a Moneta "Plaża w Pourville" z rogalińskiej galerii obrazów należącej do Muzeum Narodowego w Poznaniu we wrześniu 2000 roku. Policjantom pracującym nad sprawą kradzieży wartego miliony dolarów płótna będzie musiał pomóc słynny Jan Żbik, a także jego wnuk Michał, pracujący dla Centralnego Biura Śledczego.
Komiks, łączący fakty z odautorską fikcją, pierwotnie ukazywał się w odcinkach w "Bezpłatnym Tygodniku Poznańskim". Jego publikacja rozpoczęła się 1 września 2003 roku, a zakończyła pół roku później. W tym czasie losy skradzionego obrazu wciąż nie były znane. Teraz już są, więc do pierwszego albumowego wydania Tajemnicy "Plaży w Pourville" autorzy specjalnie stworzyli nowe zakończenie.Murena t. 5 - Czarna bogini    

scenarzysta: Jean Dufaux
rysownik: Philippe Delaby
wydawnictwo: Taurus Media
oprawa: miękka
ilość stron: 48
wymiary: 210 x 290 mm
data dostępności: 2013-02-13
cena sugerowana: 37,00 zł
cena incal.pl: 31,50
cena gildia.pl: 27,75


Murena to realistyczny cykl historyczny z elementami fantasy. Trzymający w napięciu scenariusz napisał gigant komiksu francuskiego, Jean Dufaux ("Skarga Utraconych Ziem"), zaś rysunkami, które z pietyzmem oddają obraz starożytności, zajął się Philippe Delaby. To opowieść o losach Lucjusza Mureny, syna kochanki cesarza Rzymu, Klaudiusza. Młodzieniec, wbrew swej woli, zostaje wciągnięty w intrygi dworu cesarskiego, zaś jego życiu naprawdę zaczyna grozić niebezpieczeństwo, gdy Klaudiusz ginie, a żądna władzy Agryppina wprowadza na tron swego syna, Nerona.

Niniejszy tom jest pierwszą częścią drugiego cyklu serii "Murena". tomy 1-4 ukazały się nakładem wydawnictwa Egmont.Pjongjang 

scenarzysta: Guy Delisle
rysownik: Guy Delisle
wydawnictwo: Kultura Gniewu
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ilość stron: 190
wymiary: 170 x 240 mm
data dostępności: 2013-02-15
cena sugerowana: 49,90 zł
cena incal.pl: 42,40
cena gildia.pl: 37,43


Komiksowy travelogue, czyli dziennik z podróży do stolicy Korei Północnej. Guy Delisle, kanadyjski rysownik i animator, wyjechał służbowo do jednego z najbardziej zamkniętych i tajemniczych państw we współczesnym świecie. Jego książka jest zapisem dwóch miesięcy tam spędzonych, spojrzeniem za żelazną kurtynę, za którą "jedyna komunistyczna dynastia na świecie" ukryła cały kraj i jego mieszkańców.
Poprzednie wydanie nosiło nazwę "Phenian".
Delisle porusza się oczywiście po Pjongjangu ściśle wyznaczonymi trasami. Każdy jego krok jest uważnie obserwowany przez "towarzysza tłumacza", "towarzysza przewodnika" oraz rozbudowany aparat bezpieczeństwa. W Korei Północnej Wielki Brat cały czas patrzy. Autor komiksu to jednak bystry i uważny obserwator, któremu udaje się przedstawić czytelnikowi zaskakujący obraz państwa należącego do "osi zła". Kraju ciągłych absurdów i paradoksów, z których wiele swoją komicznością przypomina sytuacje z filmów Barei, ale także terroru i opresji, które z kolei przywołują mroczną epokę stalinowską.
Doniesienia z Korei Północnej nie schodzą z pierwszych stron gazet, ale "Pjongjang" pozwala zobaczyć to państwo od strony do tej pory nieznanej. Komiks Guy Delisle'a uznany został jedną z najciekawszych pozycji literatury faktu wydanych w 2005 roku w Stanach Zjednoczonych, otrzymał dwie nominacje do prestiżowej Nagrody Eisnera, a także znalazł się na liście 10 najlepszych komiksów roku tygodnika "Time".
"Pjongjang" wstępem opatrzył profesor Waldemar Dziak, jeden z najwybitniejszych znawców Korei Północnej w Polsce, autor m.in. biografii Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila oraz książki „W kraju Orwella: uwagi o funkcjonowaniu północnokoreańskiego państwa totalitarnego”.
"Mimo upływu lat komiks Guy Delisle'a nie stracił nic na aktualności. Nasz podziw w dalszym ciągu wzbudza świeżość spojrzenia autora na północnokoreańską rzeczywistość, ironia, sarkazm".
ze wstępu prof. dr. hab. Waldemara DziakaNorka zagłady - Ryjówka przeznaczenia t. 2
   
scenarzysta: Tomasz Samojlik
rysownik: Tomasz Samojlik
wydawnictwo: Kultura Gniewu
oprawa: twarda
wymiary: 165 x 235 mm
data dostępności: 2013-02-15
cena sugerowana: 39,90 zł
cena incal.pl: 33,90
cena gildia.pl: 29,93


Druga odsłona niesamowitych przygód Dobrzyka, bohaterskiej ryjówki, którą świat poznał w tomie Ryjówka przeznaczenia!

Ryjówki to niewielkie, ruchliwe i wiecznie głodne ssaki. Niemal bez przerwy polują – nie pogardzą owadem, dżdżownicą, ślimakiem czy małą rybką. Mało kto jednak wie, że ryjówkom przydarzają się też mrożące krew w żyłach przygody.

Zagrożenie ze strony człowieka zaśmiecającego dolinę ryjówek minęło (patrz "Ryjówka przeznaczenia”), ale kłopoty owadożernych mieszkańców lasu się nie skończyły. Przed ryjówką malutką - Dobrzykiem - staje kolejne wyzwanie: inwazja armii norek amerykańskich. Tylko jak poradzić sobie z drapieżnikiem, który nie boi się nikogo i niczego?

Prawdziwe procesy zachodzące w przyrodzie i mnóstwo ciekawostek z życia ryjówek i ich pobratymców w przygodowym sosie - oto czego można się spodziewać po Norce zagłady Tomka Samojlika. A dodatkowo: przyjaźń wystawiona na próbę, wpadanie w tarapaty i wyplątywanie się z nich, pojedynki na pazury, dzioby i ogony oraz wiele, wiele więcej...Honor - Za Imperium t. 1
   
scenarzysta: Merwan, Bastien Vives
rysownik: Merwan, Bastien Vives
wydawnictwo: Centrala
oprawa: miękka
ilość stron: 60
wymiary: 220 x 290 mm
data dostępności: 2013-02-08
cena sugerowana: 34,90 zł
cena incal.pl: 29,60
cena gildia.pl: 26,18

Imperium jest u szczytu swojej potęgi. Żadna armia świata nie jest w stanie przeciwstawić się niepokonanym legionom. W tym czasie kapitan Glorim Cortis otrzymuje rozkaz od Cesarza, aby udać się ze swoim elitarnym oddziałem na niezwykłą misję, która ma zapoczątkować nową epokę: poszukiwanie nieodkrytych terytoriów poza granicami Imperium.

Jeśli dotychczas Bastien Vivès prezentował swój ilustratorski i narracyjny talent raczej w krótkich historiach, to tym razem udowodnił, w liczącej 3 tomy, współpracy z Merwanem, że posiada spektakularny warsztat.
Bastien Vivès żyje i pracuje w Paryżu.

Merwan rozpoczął karierę jako projektant gier wideo i rysownik storyboardów. Następnie od 2002 produkował filmy animowane, m.in. film Clichés de soirée. Jako rysownik komiksów zyskał uznanie dzięki książce L'or et le sang.

Małe dzieło sztuki we wspaniale wyblakłych kolorach - Matthias Schmist, „Stern”.
Można również składać zamówienia na preorder mangi Junji Ito - "Gyo". Informowałem o tym w jednym  z wcześniejszych wpisów. Przy zamówieniach złożonych w styczniu, dostajemy rabat oraz niespodziankę od J.P.F. Po szczegóły zapraszam do mojego wpisu.

Warto pamiętać, że podane przeze mnie ceny są promocyjne i mogą się zmienić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz