poniedziałek, 14 stycznia 2013

(Info) Ranking najbrutalniejszych śmierci w komiksie.

Rankingów różnego typu jest w całym internecie mnóstwo, od tych najpopularniejszych, prezentujących najlepsze komiksy, poprzez wybory najlepszych "superłotrów", a kończąc na najdziwniejszych jak ten, który Wam prezentuje poniżej. Autorzy strony bloody-disgusting.com postanowili, zaprezentować najbrutalniejsze sceny śmierci, jakie kiedykolwiek pojawiły się w komiksie. Natknąłem się na niego całkowicie przypadkiem, bo zamieszczony jest na dość specyficznej tematycznie stronie. Zainteresowanych odsyłam pod link.
Poniżej znajdziecie pierwszą trójkę. Na wspomnianej stronie przedstawiono ich 10, umieszczono tam również dodatkowo opisy, których nie kopiuje z oczywistych względów. Nie jest moim zamierzeniem wklejanie całego artykułu, który możecie przeczytać w oryginale. Uważajcie tylko na sporą ilość spojlerów.


A zatem odliczanie czas zacząć.


Miejsce 3 - Punisher MAX Miejsce 2 - League of Extraordinary GentlemanMiejsce 1 - From HellNa koniec mój faworyt, który również jest na liście, ale na niższym miejscu. Nie ma tu może krwi, jest za to fajny klimat. Twarz mordercy mówi wszystko :)


Niezastąpiony JOKER!A jak wyglądałaby Wasza trójka? Czekam na propozycję w komentarzach.


Ps. rysunek umieszczony przy wstępie pochodzi z mangi "Uzumaki Spirala" (recenzowanej przeze mnie) i nie ma nic wspólnego z tym rankingiem.


Źródło rankingu

2 komentarze:

 1. Kolejny bardzo ciekawy komiksowy news. Podobne rankingi, mimo że subiektywne, z reguły są szalenie ciekawe więc osobiście czekam na kolejne (a może doczekam się również czegoś o starym komiksie polskim?). Swoją drogą zapraszam do lektury artykułu o animowanej propagandzie w czasie II wojny światowej - http://tropyhistorii.wordpress.com/2013/01/07/krolik-bugs-i-kaczor-donald-w-sluzbie-wojennej-propagandy/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, jak tylko, gdzieś coś uda się wyszukać to na pewno umieszczę odnośnik na blogu.

   Dzięki również za link, mój ulubiony (historycznie) temat. Również śmiało mogę polecić.

   Usuń