sobota, 5 stycznia 2013

(Info) Kilka darmowych (ciekawych) ebooków do ściągnięcia.

Przeglądając Internet można niekiedy natknąć się na bardzo wartościowe rzeczy. W czasach, gdy książki kosztują tyle ile kosztują (czyli dużo), każda promocja jest na wagę złota. Jeszcze lepiej gdy można pobrać jakąś pozycję za darmo :) Dla młodych autorów, takie rozwiązanie to doskonała promocja, a jeśli czytelnikowi książka "podpasuje" to w przyszłości zapewne będzie gotowy zapłacić za kolejne pozycje danego autora.


Tyle jeśli chodzi o ten przydługi, i całkowicie niepotrzebny wstęp, przejdźmy do rzeczy. Poniżej znajdziecie linki do kilku pozycji, które legalnie i za darmo możecie ściągnąć na wasze czytniki. A zatem po kolei:


Pierwsza książka IPN w formacie EPUB - "Polskie miesiące czyli kryzys(y) w PRL"

Instytut Pamięci Narodowej udostępnił czytelnikom pierwszą książkę w formacie EPUB - do pobrania z portalu "Pamięć.pl". Książka prof. Jerzego Eislera jest efektem wieloletnich przemyśleń dotyczących specyficznego „polskiego kalendarza”, czyli wydarzeń, do których doszło w naszym kraju w czerwcu i październiku 1956 r., w marcu i sierpniu 1968 r., grudniu 1970 r., czerwcu 1976 r., sierpniu 1980 r. oraz grudniu 1981 r.

Autor zastanawia się, czym były poszczególne „polskie miesiące”, co je łączy, a czym się różniły. Książka pokazuje wydarzenia i sytuację w Polsce we wskazanych miesiącach pod różnymi kątami: analizuje, w jakim stopniu stanowiły przełom w historii PRL, czy były wyrazem społecznego protestu, jaką rolę odegrała w każdym z nich prowokacja polityczna. Wiele miejsca poświęcono także stanowisku Kościoła katolickiego wobec opisywanych wydarzeń oraz podejściu do nich Związku Radzieckiego.Co ciekawe, do pobrania są dwa pliki, jeden w formacie EPUB, a drugi w formacie PDF.

Linki:

EPUB

PDF

Bardzo ciekawa propozycja, z pewnością warto do niej zajrzeć.


Druga książka przygotowana została przez IPN oddział w Rzeszowie. Tutaj możemy albo zgrać w formacie PDF, albo przeczytać bezpośrednio z poziomu przeglądarki.


Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie.


Kilka słów o samym projekcie:

Z pewną nieśmiałością oddajemy w Państwa ręce pierwszą publikację elektroniczną przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie (przy współpracy wymienionych poniżej Instytucji).

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wybrany przez nas materiał nie każdego może interesować i nie każdemu, pod względem estetycznym, przypaść do gustu. Wydaje się nam jednak, że przedstawione w tym wydawnictwie prace Antoniego Wasilewskiego stanowią ciekawe i niesztampowe spojrzenie na okres II wojny światowej w ogóle, a szczególnie na zagadnienie Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

W zdominowanym przez fotografię i film świecie, grafiki te mają w sobie coś z napisanego odręcznie listu, noszą osobiste piętno autora, odczuwalne w prowadzeniu kreski i ekspresji.

Zamiast jednak rozwodzić się nad artyzmem (lub jego brakiem) owych materiałów zapraszamy do wspólnej podróży poprzez świat wykreowany rysikiem, węglem i akwarelą...


I na koniec odbiegając od historii, równie ciekawa propozycja zaserwowana nam przez radomiankę Paulinę Matysiak. 


Na początek kilka słów o samej autorce:


Paulina Matysiak – Z zawodu dziennikarka związana w przeszłości z takimi tytułami jak Tygodnik Radomski, Gazeta Radomska, tygodnikradomski.pl, radom24.pl. Współautorka książek: Nowa Teoria Literatury Użytkowej (Radom 2009) oraz Na Szarym Początku (Radom 2010/2011) pod red. Adriana Szarego.


I teraz już same książki:„Mroczne Bajki dla Dorosłych” – To cykl opowiadań na dobranoc dla dzieci, które skończyły już osiemnasty rok życia. Niektóre są smutne i wzruszające, inne brutalne i krwawe. Stanowią posmak ludzkich żądz, zwierzęcych pragnień oraz ukazują złe oblicze człowieczeństwa. Mrok wszak jest w każdym z nas. Uważaj by go nie zbudzić…

„Gdzie Lilith mówi dobranoc” – Przenieś się do świata, w którym diabeł mówi dobranoc szepcząc Ci do ucha mroczne bajki inspirowane tematyką magii, wampiryzmu, mistycyzmu oraz opowiadając o światach pozbawionych wszelkich zasad i reguł. To cykl opowiadań będący kontynuacją zbiorku opublikowanego w 2011r na portalu Mrooczlandia. Opowiadania stanowią fikcję literacką napisaną w klimacie fantastyki inspirowanej tym, co nie mieszczące się w granicach rozsądku. Podobnie jak pierwsza publikacja, stanowią posmak ludzkich żądz, zwierzęcych pragnień oraz ukazują skryte oblicze człowieczeństwa. Mrok wszak jest w każdym z nas. Uważaj by go nie zbudzić…

„Żniwo Piekielnego Lata” – To zbiór dwóch dłuższych opowieści dotyczących mrocznych wakacji. Opowiadania stanowią fikcję literacką napisaną w klimacie fantastyki inspirowanej wspomnieniami autorki z wakacji oraz czarną magią, okultyzmem i ciemną stroną ludzkiej natury. Publikacja stanowi kontynuację cyklu opowiadań zamieszczonych w zbiorach: „Mroczne Bajki dla Dorosłych” czy „Gdzie Lilith Mówi Dobranoc”. Podobnie jak poprzednie zbiory, „Żniwo Piekielnego Lata” stanowi posmak ludzkich żądz, zwierzęcych pragnień oraz ukazuje skryte oblicze człowieczeństwa. Mrok wszak jest w każdym z nas. Uważaj by go nie zbudzić…

„Klątwa Salem” to historia 26 – letniej Nataszy, która wpada w depresję po tym, jak jej mąż odszedł do innej kobiety. Kobieta stara się otrząsnąć po tych wydarzeniach i na nowo zacząć normalnie żyć. W mniej więcej tym samym czasie poznaje też pewnego tajemniczego mężczyznę, który z łatwością zakrada się do jej serca i obezwładnia je. Jednak Natasza nie ma pojęcia, że grafik, który niedawno powrócił z Salem, jest obarczony klątwą. Zaślepiona jego osobą dostrzega to dość późno i wtedy zaczyna szukać rozwiązania tych wszystkich dziwnych i przerażających wydarzeń. Wie, że musi się postarać, gdyż chodzi tutaj o życie jej ukochanej córeczki…

Jak widać jest z czego wybierać. Jeśli chodzi o opowieści z dreszczykiem to szczególnie ciekawie zapowiada się ostatnia z przedstawionych.


Zapraszam do ściągania i czytania powyższych pozycji.


Już na sam koniec linki do źródeł, z których korzystałem, podczas przygotowywania tego wpisu.


pamięć.pl

http://www.antoniwasilewski.pl/

swiatczytnikow.pl

freeradom.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz