wtorek, 5 lutego 2013

(Info) Komiksowe zapowiedzi #3

W tym tygodniu w zapowiedziach susza. Cały czas aktualne - w większości - są dwie pierwsze części. Zapraszam więc do zajrzenia do pierwszej oraz drugiej odsłony.


Co w takim razie dziś? Szósta odsłona WKKM, tym razem poświęcona X-men'om, a także kolejny zeszyt Star Wars Komiks. Do tego jeszcze kilka nowych odsłon mangowych.

Wielkimi krokami zbliża się premiera "Gyo". 


Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - 6 - Mroczna Phoenix

Scenariusz: John Byrne, Chris Claremont
Rysunek: John Byrne
Cena gildia.pl: 39,99
Cena incal.com.pl: 39,99
Profesor Charles Xavier zebrał razem drużynę X-Men, by jej członkowie mogli bronić świata, który boi się ich i nienawidzi. Młodzi mutanci brali już udział w wielu bitwach, przeżywali przygody w kilku galaktykach, zmagali się z przeciwnikami obdarzonymi bezgraniczną potęgą, nic nie mogło ich jednak przygotować na szokujące starcie, które ich dopiero czekało. Jean Grey, jedna z nich, zyskała niewyobrażalne moce, które kompletnie ją zdeprawowały! Teraz mutanci muszą zdecydować, czy warto ocalić zycie ukochanej kobiety kosztem zniszczenia całego wszechświata.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Uncanny X-Men #129-137


Star Wars Komiks - 49 - (1/2013) - Han Solo w opałach

Scenarzysta: Ron Marz
Rysownik: Jeff Johnson, Joe Corroney
Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz
Seria: Star Wars Komiks (#49 w serii)
Liczba stron: 48
Format: 170x260 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
Wydanie: I
Cena gildia.pl: 5,25
Cena incal.com.pl: 6,99

Dwumiesięcznik "Star Wars Komiks" przedstawia na 48 stronach zamknięte opowieści komiksowe z odległej galaktyki.

W numerze 1/2013 znalazła się pojedyncza, dłuższa historia, zatytułowana Układ idioty.

Sabak to najpopularniejsza gra karciana i najczęstsza forma hazardu w galaktyce. Grać może dowolna liczba osób i często zdarza się, że ktoś rezygnuje lub dołącza w trakcie przedłużającej się rozgrywki. Celem gry jest uzyskanie układu kart, których łączna punktacja jest najbardziej zbliżona do 23 lub -23. Kto ma równo 23 punkty, ten ugrał sabaka, a najwyższym rodzajem sabaka jest ten z udziałem karty „Idiota” o zerowej wartości – to właśnie tytułowy układ idioty. Grywa się o bardzo wysokie stawki – Han Solo, bohater komiksu, wygrał kiedyś w karty "Sokoła Millennium" od swojego przyjaciela Landa Calrissiana. Hazard wielokrotnie wpędzał Hana w kłopoty i tak jest także tym razem.

Na marginesie warto wspomnieć, że dzięki dość dokładnym opisom zasad gry w książkach Star Wars fani w różnych krajach tworzą własne zestawy kart i grywają w sabaka między sobą. W historii pojawia się Jib Kopatha, znany czytelnikom z komiksu Cel: Vader (SWK 4/2009). Kopatha jest Bothaninem i zajmuje się tym, co jest specjalnością jego rasy: obraca informacjami. Cztery lata po wydarzeniach z tej opowieści bothańscy szpiedzy dostarczą rebeliantom plany drugiej Gwiazdy Śmierci.


Doubt - 1

Scenariusz: Yoshiki Tonogai
Rysunek: Yoshiki Tonogai
Seria: Doubt (#1 w serii)
Liczba stron: 208 + 4
Format: B6
Oprawa: miękka w obwolucie
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b. + kolor
Wydanie: I
Cena: 19,99
Cena gildia.pl: 15,92

Historia wiąże się z popularną grą na telefony komórkowe Rabbit Doubt, w której gracze-króliki muszą wyśledzić w swojej grupie gracza-wilka. W każdej rundzie króliki muszą odgadnąć kto jest wilkiem - inaczej zostaną pożarte.

Czterech zapalonych graczy Rabbit Doubt budzi się niespodziewanie w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym i zdają sobie sprawę, że gra Rabbit Doubt stała się dla nich rzeczywistością. Aby bohaterowie mogli przeżyć wilk-kłamca musi zginąć.


Soul Eater - 2

Scenariusz: Atsushi Ohkubo
Rysunek: Atsushi Ohkubo
Wydawca oryginalny: Square Enix
Seria: Soul Eater (#2 w serii)
Format: 120x170 mm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b.
Wydanie: I
Cena: 18,90
Cena gildia.pl: 15,12

Soul Eater to przebojowa seria, odkrywająca przed czytelnikiem pełną humoru historię uczniów szkoły prowadzonej przez... Śmierć we własnej osobie. Uczniowie placówki stoją przed niezwykle trudnym zadaniem: muszą stworzyć dla swego dyrektora potężną broń zwaną Death Scythe, czyli Kosą Śmierci. Jak tego dokonać? Niektórzy uczniowie to mistrzowie broni, inni mają zdolność przekształcania się w broń, którą władają mistrzowie. Dobierając się w zespoły dwu lub trzy osobowe mają jeden cel - na początku zdobyć 99 dusz złych ludzi, a na końcu duszę jednej wiedźmy. Każda dusza złego człowieka zwiększa moc danej broni. Przypieczętowanie duszą wiedźmy, pozwala takiej broni być używaną przez Śmierć.

Soul Eater to niezwykle udana mieszanka groteski, humoru, przygody oraz intrygi. Świetnie wykreowani bohaterowie, wciągająca fabuła i świetna kreska sprawiają, że przy tej serii nie sposób się nudzić!


 Naruto - 58

Scenariusz: Masashi Kishimoto
Rysunek: Masashi Kishimoto
Wydawca oryginalny: Shueisha Inc.
Seria: Naruto (#58 w serii)
Format: 120x170 mm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b.
Wydanie: I
Cena: 18,90
Cena gildia:pl: 15,12


One Piece - 19 - Fala rebelii

Scenariusz: Eiichiro Oda
Rysunek: Eiichiro OdaWydawca oryginalny: Shueisha Inc.
Seria: One Piece (#19 w serii)
Format: 120x170 mm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b.
Wydanie: I
Cena: 18,90
Cena gildia.pl: 15,12

Na skutek intryg Baroque Works, wojska rebeliantów są o krok od decydującej bitwy z królewską armią Alabasty. By jak najszybciej powstrzymać nadchodzącą rzeź, Luffy z przyjaciółmi ruszają do położonej w Rainbase siedziby Mr. O. Tam jednak wpadają w zastawioną na nich pułapkę...

Oto kolejny tom arcypopularnej pirackiej sagi One Piece!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz