piątek, 8 lutego 2013

(Info) Wydawnictwo Komiksowe wyda Rycerza Ciernistego Krzewu!

W końcu, po kilku tygodniach oczekiwania wiemy już na pewno, kto wyda świetnie zapowiadającego się Rycerza Ciernistego Krzewu. Informacja ta ujrzała światło dzienne w dniu dzisiejszym na profilach FB wydawnictwa i samego komiksu. Premiera zapowiadana jest na maj.Szczegóły są owiane - chwilowo - tajemnicą, ale wszystko zapowiada się naprawdę dobrze. Po początkowym niepokoju co do losów tego projektu, ja jestem (osobiście) już spokojny. Myślę, że zarówno twórcy jak i my, czytelnicy będziemy zadowoleni z tego wydania.

Wiadomo dwie rzeczy. Nakład wyniesie 500 sztuk, a dochód przeznaczony będzie... a zresztą najlepiej opowie Wam o tym jeden z autorów.

Teraz, gdy już wiadomo, że komiks zostanie wydany i przyniesie dochody powinniście wiedzieć o jeszcze jednej kwestii.

Gdy zaczynaliśmy prace nad RCK nikt nie myślał o pieniądzach i nikomu z nas nie śnił się sukces jaki udało się osiągnąć, to przeszło nasze najśmielsze oczekiwania :D

W związku z tym twórcy postanowili trzymać się pierwotnych założeń projektu i zrzekli się swojego honorarium, które zastanie przekazane na cele charytatywne. Dokładnie 70% dochodu z komiksu trafi na konto schroniska zwierząt w Olsztynie:

http://www.schronisko.olsztyn.pl/

Reszta pieniędzy zostanie odłożona na przyszłe projekty komiksowe z udziałem wielu twórców.

Pozdrawiam!

Jak tylko będzie można podać więcej szczegółów do publicznej wiadomości, na pewno będą one przekazane na moim blogu oraz na profilu FB. Zapraszam więc do odwiedzin.

Na koniec kilka rysunków, które udostępnili twórcy.

Ps. ciesze się, że setny post na moim blogu przypadł dla tak dobrej informacji! To musi być znak...dobry znak dla twórców ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz