poniedziałek, 18 lutego 2013

(Info) Książkowe nowości z Japonią w tle

Książki o Kraju Kwitnącej Wiśni cieszą się w naszym kraju sporym zainteresowaniem, co przekłada się bezpośrednio na ilość nowych pozycji ukazujących się na rynku. Prym wiodą tu wydawnictwa takie jak Kirin, czy Hanami, które co jakiś czas raczą nas  kolejnymi perełkami. 
Zapraszam na krótki przegląd książek, które od niedawna dostępne są dla polskich czytelników.

Iris Chang: Rzeź Nankinu

Historia zapomnianego ludobójstwa
W grudniu 1937 r. armia japońska wkroczyła do chińskiego miasta Nankin. W ciągu zaledwie kilku tygodni rozegrały się tam wydarzenia o niespotykanym w historii, niewyobrażalnym wręcz okrucieństwie. W wymyślny, bestialski sposób torturowano, gwałcono i wymordowano tam ponad 300 000 ludzi - żołnierzy i cywilów, w tym kobiety i dzieci. Iris Chang dotarła do ocalałych z masakry oraz nowo odkrytych dokumentów i opisała zapomniany, przerażający i mało znany epizod w dziejach chińsko-japońskich stosunków.
Napisana z ogromnym emocjonalnym zaangażowaniem Rzeź Nankinu wyciąga tę historię z mroków niepamięci. W Stanach Zjednoczonych stała się bestsellerem i wzbudziła liczne dyskusje.
Ważna książka napisana ze zrozumiałym gniewem.
"The New York Times"

Data wydania: 28-01-2013
Wymiary: 150x230 mm
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 315
Cena 44,90Paweł Musiałowski: Japonia oczami fana

Każdy podróżnik, którego koleje losu zawiodą do Japonii, bardzo szybko odkrywa, że kraj ten nie ma jednego oblicza. Japonia pełna świątyń i wielkich marketów, zielonych lasów i fabryk, teatru kabuki i topiąca się w podniesionych do rangi sztuki kiczu, szalonych programach telewizyjnych, Japonia pełna sushi i hamburgerów, kimon i ociekających koronkami gotyckich strojów, jedną nogą stojąca w tradycji, a drugą w szaleństwie dynamicznych zmian. Czy ktoś naprawdę potrafi określić, jaka jest Japonia?

Wydawca: Oficyna Wydawnicza FINNA
Okładka: miękka
Data premiery: 2013-01-23
Cena: 39,00Smith Fiona: Proste Sushi. Łatwe przepisy na perfekcyjne domowe sushi

Sushi przebyło długą drogę w stosunkowo krótkim czasie. To zadziwiające, czemu ta prosta, a zarazem magiczna potrawa już wcześniej nie weszła w skład ulubionych dań przyrządzanych w naszych domach. Na szczęście w dzisiejszych czasach świeże sushi pojawia się coraz częściej. Można je spotkać w eleganckich restauracjach, jak też w supermarketach i punktach sprzedaży żywności typu fast-food. Turyści zamawiają je w lokalach, a niektóre dzieci zabierają ze sobą do szkoły jako drugie śniadanie. Stało się ono jednym ze sztandarowych, zdrowych i szybkich dań współczesnej generacji.

Format: 14.5x14.5cm   
Objętość: 64   
Oprawa: Twarda z obwolutą   
Rok wydania: 2013
Cena: 14,99I na koniec zapowiedź wydawnictwa Hanami, które ukaże się w maju tego roku.

Magdalena Tomaszewska - Bolałek: Japońskie słodycze

Japonia od wieków fascynuje Europejczyków. To zakątek świata, gdzie nowoczesność miesza się z wielowiekowymi tradycjami. Kraj nowinek technicznych, starych świątyń oraz wspaniałego jedzenia, o którym można by pisać i pisać. Wśród niezliczonych smakołyków w życiu mieszkańców Archipelagu Japońskiego szczególną rolę odgrywają słodycze. Śnieżnobiałe ciastka ryżowe jadane od początków naszej ery, łakocie przywożone z Chin, wyszukane specjały z Kioto towarzyszące ceremonii herbacianej czy ekstrawaganckie ciasta przygotowywane przez najlepszych, współczesnych cukierników to tylko wycinek bogactwa tego, co oferuje kuchnia Kraju Kwitnącej Wiśni.

Słodycze japońskie to jedna z pierwszych, tak kompleksowych publikacji poświęconych japońskiemu cukiernictwu wydanych w języku europejskim. To niezwykła podróż w czasie, podczas której nie zabraknie wizyt do cesarskiej kuchni, bogatych domach samurajów oraz kupców czy słynnych zakładach cukierniczych.

Wydawnictwo: Hanami
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 5/2013
Liczba stron: 320
Format: 170x245 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorBrak komentarzy:

Prześlij komentarz