czwartek, 7 lutego 2013

(Info) Jak pobrać komiks z marvel.com

Dzisiejsze komiksy to coś więcej niż tylko zeszyty z rysunkowymi historiami. To ogromny biznes, który stał się niezwykle multimedialny. Ma to swoje wady, ma też zalety. Kupując ostatnio, pierwszy zeszyt Superior Spider - Man, okazało się, że poza wersją papierową dostałem również kod, który służy do DARMOWEGO pobrania wersji elektronicznej na telefony. Procedura pobrania nie jest skomplikowana, ale dla ułatwienia, prezentuje ją poniżej.

Aplikacja Marvela przygotowana jest na telefony z systemem Android oraz iOS. Zatem jak to wygląda po kolei?

Pierwszy krok to oczywiście zakup komiksu :) W jego środku znajdziecie zakryty kod, który trzeba wpisać w odpowiednią rubrykę - o czym za chwilę. Kod jest oczywiście zabezpieczony tak, że po odkryciu go, nie ma możliwości założenia zabezpieczenia ponownie. Dzięki temu mamy pewność, że nikt poza nami z niego nie korzystał.

Strona komiksu z kodem

Następnym krokiem jest wejście na stronę marvel.com i zalogowanie się na swoje konto

Strona z logowaniem

Po tym jak jesteśmy już zalogowani, przechodzimy na stronę marvel.com/redeem. Pojawi się nam wtedy okienko, w którym wpisujemy nasz kod z komiksu.

Żółte okienko, w którym wpisujemy kod.

Po kliknięciu "enter", system sprawdza czy nasz kod jest właściwy. Jeśli tak ukazuje nam się okładka komiksu, który możemy pobrać.

Okładka komiksu

Klikamy "contunue" i odpowiadamy na kilka pytań odnośnie sklepu, z którego zakupiliśmy komiks.

Dodajemy informację o sprzedawcy

Wybieramy czy jest to sklep internetowy, czy jakaś inna opcja.Następnie wybieramy w jakim kraju dokonaliśmy zakupu oraz nazwę sklepu.

Wybieramy odpowiednią opcję sprzedaży
Jeśli nie ma tego, w którym my dokonaliśmy zakupu, możemy go dodać.

Jeśli nie ma, dodajemy nowy sklep

Po zakończeniu tej czynności, ponownie klikamy "continue" i wyświetla się nam komunikat, że komiks jest już dostępny w naszej aplikacji. Jeśli takowej nie mamy, jest gotowy odnośnik do miejsca, skąd można ją bezpłatnie pobrać.

Przekierowanie do aplikacji na telefon

Przekierowanie na stronę z aplikacją oraz okładka komiksu

W moim wypadku było to Google Play.

Aplikacja w sklepie Google Play

Ostatni etap to uruchomienia aplikacji na telefonie i za jej pomocą zgranie komiksu na telefon, który jest dostępny - od tej pory - na naszej wirtualnej półce.

Samo korzystanie z aplikacji jest równie proste, a czytanie wygodne. Jeśli ktoś oczywiście lubi czytać elektroniczne wersje.

Mam nadzieje, że mój "mini tutorial" się komuś z Was przydał, a teraz życzę miłej - komiksowej - lektury.

3 komentarze:

 1. Warto wspomnieć, że jest dostępnych dośc dużo komiksów za darmo do pobrania. Najczęsiej są to issue #1 danego komiksu, ale jest np: Spider-man mówiący o 11.09 USA.
  Tak samo ma się sytuacja z komiksami DC.

  OdpowiedzUsuń
 2. skąd wziąć ten kod komiksu, który trzeba wpisać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsze zdjęcie w tekście.
   Musisz kupić komiks i odkryć kod, który jest ukryty pod naklejką zabezpieczającą.

   Podejrzewam, że jest też opcja zakupu kodu przez stronę, ale nigdy nie kupowałem więc nie wiem jak to wygląda w praktyce.

   Usuń