czwartek, 2 maja 2013

(Info) To i (NIPPON)owo #1

Z dniem dzisiejszym rusza nowy cykl na e-zinie, w którym zamieszczać będę różnego rodzaju ciekawostki o Japonii, zaprezentowane w prasie. 


Z pewnością nie będą to wpisy regularne, ale jak tylko znajdę coś interesującego, co mógłbym Wam pokazać, to z pewnością od razu to uczynię.

Zaczynamy od trzech skanów z łódzkiej gazety - Express Ilustrowany.2 komentarze:

 1. Nie mam fejsa, a temat zamieściłeś jedynie na facebooku. Pozwól więc, że napiszę o tym w tym miejscu. Chodzi mi o listę 12 najlepszych anime. Moim zdaniem jest tam zdecydowanie za mało animacji studia Ghibli, które to są przecież uznawane za najlepsze przez samych Japończyków. Nie chodzi tu tylko o genialne Spirited Away: W Krainie Bogów (zdobywca Oscara), ale także o Podniebną pocztę Kiki, Mój sąsiad Totoro czy Laputa - Podniebny zamek. Są to rzeczy wybitne, w przeciwieństwie do większości pozycji na tej liście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zupełności się z Tobą zgodze, że produkcje Ghibli są wyjątkowe i każda z nich jest genialna. Są to anime, które po prostu trzeba znać.
   Tak jak napisałem na fb, problem z takimi listami jest taki, że zmieści się tylko 12 pozycji i ciężko jest zamieścić wszystko co się chce.
   Uważam natomiast, że większość z umieszczonych również jest doskonała choć zupełnie inna od Ghibli. Taki Akira GITS czy kilka innych to klasyka japońskiej animacji.
   Dziękuję za komentarz i pozdrawiam ;)

   Usuń