poniedziałek, 13 maja 2013

(Info) Projekt Tequila - pierwsze wrażenie + kilka informacji i rysunków

Jeszcze przez kilka dni można dołączyć do Projektu Tequila i wesprzeć go finansowo. By komiks mógł ukazać się na rynku, wydawcy muszą zebrać  16 tys zł, na chwilę obecną zgromadzono ponad 12,300zł, więc szansa na powodzenie akcji jest, ale trzeba działać aktywnie.
Warto byłoby coś wiedzieć o tym komiksie, zanim zdecydujemy się wydać na niego swoje pieniądze. Oddaję zatem głos twórcom, którzy wyjaśnią czym jest Projekt Tequila:

Chcemy wydać komiks i powieść z serii o przygodach naszej heroiny. Uniwersum Tequili i większość zaludniających je postaci powstały w głowie znanego z zakręconych, bezkompromisowych pomysłów – Łukasza Śmigla (Cosiowego  RedNacza, autora zbiorów opowiadań „Demony”, „Mordercy” oraz powieści „Decathexis” i „Muzykologia”). Za graficzne przedstawienie świata, projekty bohaterów, rysunek i ilustracje odpowiada lublinianka, znakomita graficzka młodego pokolenia - Katarzyna Babis (studentka grafiki na Wydziale Artystycznym UMCSu. Współprowadząca lubelskie Warsztaty Komiksu, współautorka wielu wystaw propagujących komiks w różnych miastach Polski. Jej prace wkrótce pojawią się w ósmym tomie "Domu Żałoby" Dominika Szcześniaka oraz w magazynie komiksowym "Ziniol". Oprócz komiksu zajmuje się również sztuką tatuażu).

Łukasz i Kasia połączyli siły pracując nad pierwszym komiksem i pierwszą powieścią z uniwersum Tequili. Zarówno historia komiksowa ze scenariuszem Łukasza, jak i pierwsze opowiadanie z ilustracjami Kasi – będą miały swoją premierę w Poznaniu na marcowym konwencie Pyrkon, przy okazji pierwszych urodzin magazynu „Coś na Progu”.
Ma to być "brutalna i pełna erotyki post-apokaliptyczna historia, która miesza popkulturowe konwencje". Krótkie wprowadzenie do tej historii, mieliśmy okazję przeczytać i obejrzeć w szóstym numerze czasopisma Coś na progu. Wczoraj udało mi się w końcu je zakupić, dzięki czemu mogłem sprawdzić o co to całe zamieszanie. Z trzech stron nie można w żaden sposób wyciągać zbyt daleko idących wniosków, ale całość zapowiada się całkiem ciekawie. Z pewnością jest i brutalnie - Tequila zjada (?) serce człowieka - i z dużą dozą erotyki - cały jej strój składa się ze skromnej opaski na biodrach, a do tego ukazana jest ona w dość odważnych pozach, które w pełni prezentują jej największe "atuty". Zapowiedzi twórców mają więc swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Z zajawki nie dowiadujemy się wiele o samej fabule, rodzą się za to pytania. Czym (kim) jest Zielony Bóg? Czym są mordercze Wstęgi? Czym jest Mapa świątyni? Dlaczego w końcu Tequila chodzi bez stanika, prezentując wszystkim swoje wdzięki? ;) Wątpliwości jest wiele, a odpowiedzi brak. To wzmacnia (u mnie) chęć poznania dalszego ciągu tej historii, dlatego mam nadzieję, że komiks ukaże się na rynku.

Warto pamiętać o tym, że jest on przeznaczony dla czytelników od 18 lat.

Ciekawe jest również to, że Projekt Tequila to nie tylko komiks, ale i opowieści osadzone w tym świecie, a także choćby cosplayowy konkurs na Tequilę.Na wstępie wspomniałem o zbiórce, prowadzonej przez autorów. Odbywa się ona za pomocą portalu Polakpotrafi.pl i dołączyć do niej można wpłacając choćby złotówkę. Trzeba wiedzieć jednak, że w zamian za naszą pomoc dostajemy różnego rodzaju prezenty. I tak, gdy wpłacimy 50 zł, dostaniemy:

Inwestując 50 zł otrzymasz powieść w postaci ebooka w dowolnym popularnym formacie, powieść w formie książki tradycyjnej z ilustracjami Kasi Babis oraz pełnowymiarowy album komisowy o przygodach Tequili, a Twoje imię i nazwisko trafi na dołączoną do książki i komiksu listę "producentów" Projektu Tequila.

Można więc rzec, że jest to forma przedsprzedaży. Jeśli ktoś ma akurat więcej środków finansowych, które chciałby przeznaczyć na ten cel, to w zamian zostanie jednym z bohaterów komiksu :) Przyjemność taka kosztuje 1000zł.

Z zaciekawieniem śledzić będę dalsze losy projektu, a Was zachęcam do wspierania.

Więcej informacji znajdziecie pod poniższymi linkami:

Projekt na FB

Blog czasopisma Coś na progu

Projekt na Polak potrafi

Na koniec kilka rysunków i zdjęć na zachętę:4 komentarze:

 1. Wszystko bardzo fajnie, tylko mam drobną uwagę, że ilustracja z dziewczyną z delfinem nie ma z Tequilą nic wspólnego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autorstwa Kasi Babis, więc jednak coś ma ;)
   Dzięki za zwrócenie uwagi heh

   Usuń
 2. Usunąłem, żeby rzeczywiście nie robić zamieszania.

  OdpowiedzUsuń