sobota, 9 marca 2013

(Info) Ekskluzywne kadry z RCK + garść informacji

Dzięki uprzejmości osób pracujących nad Rycerzem Ciernistego Krzewu, mogę zaprezentować Wam trzy ekskluzywne kadry z tego projektu. Warto zaznaczyć, że nie były one pokazane (i nigdzie chyba nie będą :)) wcześniej. Dziś premiera. Mam też dla Was garść nowych informacji o komiksie.

Prace nad projektem trwają w najlepsze i powoli widać ich finał.


Przypomnijmy, że całość składać się będzie z 40 stron. Na chwilę obecną czarno - białe kadry dostarczyli już wszyscy rysownicy. Na ponad trzydziestu z nich jest już nawet nałożony kolor. Z innych kwestii technicznych - w całości są już ukończone dymki z tekstami, a w zaawansowanej fazie przygotowania - kwestie bardzo ważne w każdym komiksie - onomatopeje. Twórcy ustalają również finalną wersję okładki, a dokładniej to, jak ma wyglądać umiejscowiony na niej tytuł. Prace nad zeszytem są już jak widać na finiszu, co cieszy.


Zespół pracujący nad RCK dostał zaproszenie - które przyjął - na spotkanie z twórcami komiksowymi i osobami związanymi z branżą, na którym opowiadać będzie o swoim projekcie. Spotkanie odbędzie się 24.03 w Artetece Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie. Ze strony twórców pojawić ma się scenarzysta Dawid Kuca, oraz rysownicy Grzegorz Kaczmarczyk i Kamil Karpiński. Organizatorem tego eventu, jest jeden ze znanych - komiksowych - blogerów, więc liczyć możemy na relacje z niego. Nie chcę zdradzać szczegółów tego spotkania, napisze tylko, że będą komiksowe plansze, slajdy z promo artami, szkice i koncepty. Zapowiada się naprawdę udane wydarzenie.


No i na koniec "wisienka na torcie", czyli obiecane kadry. Panie i Panowie zapraszam do oglądania:


Jak się podoba? Dla mnie wygląda to naprawdę efektownie. Czas zacząć odliczać dni do premiery komiksu.

3 komentarze:

 1. "Organizatorem tego eventu, jest jeden ze znanych - komiksowych - blogerów, więc liczyć możemy na relacje z niego."

  Organizatorem spotkania, które będzie jednym z wielu spotkań tego dnia (bo w dniach 24-25 marca odbędzie się Krakowski Festiwal Komiksu), jest Małopolskie Studio Komiksu, natomiast "jeden ze znanych - komiksowych - blogerów" jedynie chłopaków zaprosił i będzie z nimi prowadził spotkanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, ale nie zmienia to faktu, że "znany - komiksowy - blogger" , bierze w tym bardzo aktywny udział i liczymy na relację z tego spotkania ;)

   Dzięki za uzupełnienie tej informacji.

   Usuń
  2. Swoją drogą, to nie chciałem zdradzać kim jest ten "znany - komiksowy - blogger", bo nie wiedziałem czy sobie tego życzy ;)

   Usuń