wtorek, 6 maja 2014

(Info) Łódź 16.05 - Wernisaż komiksu "Gilles McCabe"

Za nami krajowa premiera pierwszej części komiksu Gilles McCabe autorstwa Daniela Gizickiego i Barbary Okrasy, a 16 maja w łódzkim Centrum Komiksu odbędzie się wernisaż, na którym prezentowane będą plansze z tego albumu.


Jak podała na forum gildia.pl autorka rysunków:

16 maja o godz. 18.00 w Centrum Komiksu w Łodzi (ul. Piotrkowska 28) odbędzie się łódzka premiera i wernisaż  komiksu Gilles McCabe. Wystawa składać się będzie z niepublikowanych stron, artów, różnych wersji kolorystycznych Gillesa, stron z tomu II. Będzie można obejrzeć wersję dyplomową komiksu, a także kupić komiks i spotkać się za mną i Danielem Gizickim.

Z kolei scenarzysta wspomina, że wystawa będzie prezentowana również w Gliwicach, Warszawie oraz Wrocławiu.

Co do samego komiksu, to ja swój egzemplarz już mam i pierwsze wrażenie jest naprawde pozytywne. Wydawnictwo Komiksowe po raz kolejny przekazało w ręce czytelników świetnie opakowany produkt. Więcej na ten temat w recenzji, która juz wkrótce na "Półce".

2 komentarze:

 1. hm..., który "rysownik"? raczej scenarzysta, co?
  ---
  ja już po lekturze, nawet napisałem reckę:
  http://dybuk.wordpress.com/2014/05/04/gilles-mccabe-czesc-1/
  i niecierpliwie czekam na 2. tom

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście, ze scenarzysta :) Przejęzyczenie, ale dziekuję, że zwróciłeś mi uwagę. Oczywiście już poprawione.

  Recenzję bardzo chętnie przeczytam, ale po lekturze. Nie chce się sugerowac zdaniem innych, ale z kolei po wyrobieniu sobie wlasnej, chętnie porównam ją z głosem innych czytelników, dlatego dziękuję za link.

  OdpowiedzUsuń