środa, 6 sierpnia 2014

(Info) Premiera japońskiego kryminału "Kiedy zapadła cisza"

Bardzo ciekawą informacje o zbliżającej się premierze ksiązki otrzymałem od wydawnictwa PWN. Już za kilka dni, tj. 11 sierpnia na rynku pojawi się powieść Kiedy zapadła cisza, która zapowiada się na intrygujący japoński kryminał.


Co mnie tak zaintrygowało w tej książce? Wystarczy spojrzeć na jej opis:

MROCZNA HISTORIA NIESPRAWIEDLIWEGO WYROKU,
UTRACONEJ MIŁOŚCI I DZIENNIKARSKIEJ OBSESJI.

W ciągu kilku miesięcy z japońskiego miasteczka znika bez śladu ośmiu mieszkańców, na progu ich domów za każdym razem ktoś zostawia kartę do gry. Władze są bezradne wobec
Zaginięć Narito. Niespodziewanie na policję zgłasza się handlarz nićmi Oda Sotatsu, który bierze na siebie winę za te wydarzenia. Jest jednak pewien problem – po aresztowaniu
Oda uparcie milczy. Na nic zdają się wizyty rodziców, brata, siostry i tajemniczej kobiety Jito Joo, na nic groźba szubienicy, Oda nie zamierza odezwać się ani słowem. Ta tajemnicza sprawa przyciąga uwagę dziennikarza i narratora powieści Jessego Balla. Dlaczego Sotatsu przyznał się do winy, a potem wybrał milczenie? Kim jest Jito Joo? Rozmawiając z rodziną Ody, jego przyjaciółmi i strażnikami więziennymi, Ball odkrywa historię, w której obok siebie występują kłamstwo i złamane serce, honor i przypadek.

Wciągająca, ale i wzruszająca powieść Kiedy zapadła cisza to także przerażający portret japońskiego społeczeństwa i systemu sprawiedliwości.

„Niczym Proces Kafki powieść Balla jest zarazem tragiczna i absurdalna”. - „Los Angeles Times”

Premiera książki już 11 sierpnia, a tymczasem jeszcze kilka informacji technicznych, w tym cena, które z pewnością Was zainteresują:

Autor: Jesse Ball
Seria: fiction/kryminał
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 296
Cena: 34,90 zł
ISBN: 978-83-7705-604-2
Data premiery: 11 sierpnia 2014 r.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz