środa, 27 sierpnia 2014

(Info) Łódź komiksowa, Łódź konwentowa, Łódź filmowa...

Już od jutra miłośnicy komiksu i mangi, a także kultury i historii Japonii będą mieli swoje dni. Czwartek to Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów, a od piątku trwać będzię pierwsza edycja konwentu Gakkon. Zapowiada się bardzo udana końcówka tygodnia no (i wakacji).
Przede wszystkim należy mieć nadzieję, że aura - mocno jesienna jak na sierpień - dopiszę i jutrzejsza impreza odbędzie się bez problemów. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Tworów "Contur", Łódzkie Centrum Komiksu, Dom Literatury w Łodzi i Miasto Łódź przygotowali dla zainteresowany kilka atrakcji. Jakie? O tym poniżej:

W Łodzi w czasie Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów (od godz. 12.00) działać będzie czytelnia pod gołym niebem, odbędą się warsztaty plastyczne prowadzone przez rysownika Michała Arkusińskiego oraz komiksowe rysowanie na żywo.

O godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy Michała Arkusińskiego "Sprawiedliwość", na którą złożą się pierwszy raz pokazywane plansze trzeciego tomu komiksu Justice, plakaty oraz grafiki wykonane za pomocą szablonów i farb w aerozolu.

Na finał o godz. 19.00, zagra łódzki wykonawca ukrywającego się pod pseudonimem Elektryczny Węgorz. Wybór akurat tego twórcy nie jest przypadkowy – ma on w swoim repertuarze utwory o tematyce komiksowej i występował już na komiksowych eventach w Łodzi i innych miastach.

Szczególnie ciekawie zapowiada się wystawa prac Michała Arkusińskiego. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych oczywiście bezpłatny.

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów

Data: 28 sierpnia
Godzina: 12.00
Miejsce: Łódzkie Centrum Komiksu, ul. Piotrkowska 28, ŁódźDruga z imprez, która w tym tygodniu odbędzie się w Łodzi to premierowa edycja konwentu Gakkon. Wystartuje ona już w piątkowy wieczór i trwać będzie przez cały weekend. Przybyli goście, nie będą mieli nawet chwili wytchnienia, bo organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji również na godziny nocne. Miłośnicy Japonii muszą więc przygotować się na nieprzespane noce.

Co mają w planach organizatorzy dowiecie się zaglądając na tę stronę. Podany jest tam godzinowy rozkład atrakcji. Wspomnę tylko, że wśród nich jest maraton z filmami Kurosawy, warsztaty sushi, nauka języka czy rzesza ciekawych prelekcji.

Cenu biletów na konwent kształtują się następująco:

Trzydniowy (piątek - sobota - niedziela) - 45zł
Dwudniowy (sobota - niedziela) - 35zł
Jednodniowy (piątek) - 15zł
Jednodniowy (sobota) - 20zł
Jednodniowy (niedziela) - 15zł

Gakkon

data: 29-31 sierpnia
miejsce: Brzozowa 3/9Przy okazji jeszcze jedna bardzo ciekawa możliwość spędzenia sobotniego wieczoru. W łódzkim kinowym stulatku – Kinie Tatry - w sobotę ostatnia okazja, aby obejrzeć Gwiezdne Wojny VI – Powrót Jedi. Cena biletu wynosi zaledwie 10zł, natomiast trzeba pamiętać, że ich ilość jest ograniczona.Jak widać koniec tygodnia obfituje w ciekawe wydarzenia w Łodzi. Nie pozostaje nic innego jak zaprosić Was do Miasta Włókniarzy. Żegnam muzycznie - Elektryczny Wegorz:Kino Tatry, które ma już ponad 100 lat!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz