poniedziałek, 4 marca 2013

(Info) Wieści ze świata Blera #2

W sobotni wieczór jak grom z jasnego nieba, na fanów Blera, spadła informacja o tym, że być może wkrótce doczekamy się kontynuacji przygód polskiego superbohatera z Krakowa. Radość na zmianę z niedowierzaniem ogarniały czytelnika, który po raz kolejny oglądał dodany rysunek i czytał słowa napisane przez Rafała - „Wykrystalizowała się fabuła Blera czwartego.”


Jako zagorzały zwolennik przygód „superhero” z Krakowa, zasięgnąłem informacji u źródła. Szybka wiadomość wysłana do autora i po kilkunastu minutach już wszystko... no może nie wszystko, ale sporo więcej niż wcześniej, wiadomo. Na początku więc, wielkie podziękowania dla Rafała, który wykazuje się ogromną cierpliwością do moich zapytań i za chęć pomocy (dzielenia się informacjami).

Co więc udało się ustalić? Ano, udało się dowiedzieć kilku szczegółów na temat fabuły czwórki.

Akcja komiksu dziać się będzie bezpośrednio po wydarzeniach znanych czytelnikom z trylogii, a konkretniej z jego trzeciej części. Założeniem autora jest to, żeby czwórka była początkiem zupełnie innych przygód Blera, bez „oglądania się za siebie”. Z racji definitywnego zamknięcia (jak określił to Rafał: „a przynajmniej dania możliwości odtworzenia swojej wersji początków bohatera) w trójce kwestii genezy bohatera, w następnych zeszytach nie będzie już o tym mowy.

Może oczywiście się zdarzyć, że w którymś momencie pojawią się dopowiedzenia do starszych wątków, ale całość ma opierać się na zupełnie nowych wydarzeniach. Można śmiało stwierdzić, że począwszy od czwórki, kolejne zeszyty wypełnione będą akcją w czystej postaci.

A co konkretniej będzie w najnowszym zeszycie?

Bler będzie musiał stawić czoła nowemu, potężnemu i praktycznie niepokonanemu przeciwnikowi. Szczegóły dotyczące togo super łotra nie są na chwile obecna zdradzane. Najciekawiej zapowiada się fakt, że bohater będzie musiał wydostać się z dotychczasowego miejsca akcji, czyli Krakowa! Tak, tak moi drodzy, przynajmniej w części, akcja czwórki będzie się (najprawdopodobniej) dziać w innym miejscu. Jeśli oczywiście Blerowi uda się uciec ;) Jak myślicie - jakie miasto ma na myśli autor komiksu?

I na koniec rzecz chyba najistotniejsza w tym wszystkim, a mianowicie data wydania! Rafał zdradził swoje założenie. Chce on, aby komiks ujrzał światło dzienne już w październiku tego roku. Proszę nie brać tego oczywiście jako pewniak, bowiem termin ten może ulec wydłużeniu, ale faktem jest, że prace nad czwórką się rozpoczęły i jeśli nawet trzeba będzie poczekać nieco dłużej, to powinniśmy być raczej spokojni o jego ukazanie się na rynku.

To tyle na chwile obecną jeśli chodzi o newsy z powstającego zeszytu numer cztery. Będę śledził na bieżąco proces powstawania i jak tylko pojawią się nowe informację, to oczywiście będę się z Wami nimi dzielił. Pozostaje trzymać kciuki za Rafała, aby wszystko szło zgodnie z jego planem.

Druga, równie ważna – jeśli nie ważniejsza – sprawa jest taka, że ruszyły na allegro nowe aukcje, z których dochód przekazany zostaje na leczenie Michała Tryki, który choruje na nowotwór złośliwy. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o samym Michale, jak i jego chorobie zapraszam na stronę internetową michaltryka.pl. Rafał chcąc pomóc młodemu czytelnikowi, zorganizował aukcje swoich rysunków. Dochód ze sprzedaży w całości zostaje przeznaczony na leczenie. Co możecie kupić, jednocześnie pomagając?

Obrazek z Blerem:


Link do aukcji --> Obrazek z Blerem #1

Obrazek z Blerem #2


Link do aukcji --> Obrazek z Blerem #2

Obrazek z Blerem #3


Link do aukcji --> Obrazek z Blerem #3

Portret Lidii z Blera


Link do aukcji --> Portret Lidii z Blera

Plansza z komiksu Bler #3


Link do aukcji --> Plansza z komiksu Bler #3

Zachęcam bardzo gorąco do wzięcia udziału w aukcji. W fajny sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym i pomóc tym samym młodemu czlowiekowi.

I na koniec ostatnia rzecz, nie związana ściśle z samym Blerem, ale łączy je ten sam autor, czyli Rafał Szłapa. Jakiś czas temu autor rozpoczął pracę nad komiksem Drużyna Ktulu. Część z Was ten projekt z pewnością zna, dla innych będzie to nowość. Sam autor mówi o tym, że chciałby powrócić jeszcze do tego tematu. Tymczasem, zapraszam na profil FB komiksu, gdzie dowiecie się na temat projektu nieco więcej.

Przykładowe plansze z komiksu:
Tych, którzy nie mieli okazji zapoznać się jeszcze z pierwszą odsłoną "Wieści", zapraszam do czytania --> Wieści ze świata Blera #1


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz