wtorek, 16 sierpnia 2016

(Info) Muzyka z Final Fantasy na żywo w Łodzi!

Wakacje wakacjami, ale chyba pierwszy raz tak mocno czekam na zbliżającą się jesień. Powodów ku temu jest kilka, a dwa najważniejsze z nich to MFKiG w październiku, a także "A New World: Intimate music from Final Fantasy". To drugie (wierzę szczerze, że magiczne) wydarzenie odbędzie się w łódzkiej Filharmonii już 6 listopada.

"Final Fantasy" to seria kultowa, która miała swoje wzloty (uznawana za najlepszą w historii gra, czyli FF VII) i upadki, ale jedno jest niezmienne. Muzyka. Wyborna muzyka, która jest wisienką na torcie każdej z odsłon serii. Teraz tę muzykę można posłuchać na żywo w kameralnej sali Filharmonii


Oto jak ten koncert reklamują organizatorzy:

A czym dokładnie jest A New World: intimate music from FINAL FANTASY? To świeże spojrzenie na popularne utwory z serii Final Fantasy. Dzięki nadaniu wydarzeniu bardziej kameralnego klimatu słuchacze będą mogli poczuć bliższą więź z prezentowaną na żywo muzyką. Brzmi zachęcająco? Ponadto będzie okazja spotkania uznanego pianisty Benyamina Nussa oraz utytułowanego dyrygenta Arniego Rotha, związanego z trasą koncertową Distant Worlds: Music From Final Fantasy od samego początku jej istnienia. Nie przegapcie swojej szansy uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu. 

Zaproszenie:Na Youtube dostępną są też pełne wersje soundtracków z kilku części. Warto ich posłuchać, aby dowiedzieć się czego można się spodziewać. Szczególnie zachęcam do odsłuchu VII:


Jak już wspomniałem bilety od jakiegoś czasu są w sprzedaży. Dostępne są one TUTAJ. Cena może nie jest bardzo niska, bo wynosi od 149 do 299zł, ale myślę, że warto. Ja już swoje zresztą mam, także teraz Wasza kolej.

Organizatorzy stworzyli również wydarzenie na FB, gdzie dostępna jest ankieta. W ankiecie tej można wskazać swojego faworyta, czyli piosenkę, która powinna być w Łodzi wykonana. Na chwilę obecną prowadzi, co nie może dziwić, One-Winged Angel z FF VII. Nie wyobrażam sobie koncertu bez tej perełki.Wydarzenie na FB

Mam nadzieję, że Was zachęciłem do udziału w koncercie i zobaczymy się w listopadzie w Łodzi!


2 komentarze:

  1. Robią świetną muzykę. Rzeczywiście, ale na koncert raczej się nie wybiorę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziwne :) jeśli wiesz, że świetna to czemu nie? Taka okazja się pewnie nie powtórzy.

      Usuń