wtorek, 1 października 2013

(Foto) Finisaż wystawy Japońska codzienność

W dniu wczorajszym odbył się finisaż wystawy Japońska codzienność. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.Wystawa "Japońska codzienność" prezentowana była od 28 maja. W dniu dzisiejszym w bardzo odświętny, a przy tym niezwykle przyjemny sposób nastąpiło jej zakończenie. W Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź - Górna zorganizowano finisaż wystawy, na której pojawiły się najważniejsze osoby, czyli Pani Mirosława Truchta – Nowicka i Pani Ewa Fukuoka, których to prace podziwialiśmy. Nie zabrakło również zainteresowanych gości, którzy mogli zapoznać się z prezentowanymi eksponatami, a także porozmawiać z artystkami.

Poza samym oglądaniem, przybyli na miejsce goście mogli wysłuchać kilku słów na temat japońskiej literatury, miejsca i roli lalek w Kraju Kwitnącej Wiśni, a także tradycyjnego teatru. Nie zabrakło również pytań do obydwu Pań, które w pewnym momencie przerodziły się w ciekawą dyskusję. Po części oficjalnej wszyscy obecni zaproszeni zostali na mały i bardzo smakowity, słodki poczęstunek oraz filiżankę herbaty.

Przyznać trzeba, że całość wypadła bardzo miło i finisaż odbył się w niezwykle sympatycznej atmosferze. Również same eksponaty mogły się podobać, dlatego tych, którzy nie mieli okazji być tam dzisiaj, zapraszamy do obejrzenia przygotowanej przeze mnie fotorelacji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz