poniedziałek, 30 września 2013

(Patronat) Japan Fest 6 Szczecin 18-19.10

Miło mi poinformować, że "Półka" objęła patronat medialny nad szóstą już edycją Japan Fest. Wszystkich zainteresowanych kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni, zapraszam w dniach 18-19 października do Szczecina.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie ENSO, przy finansowym wsparciu ze strony Gminy Miasta Szczecin. 

Jak podają organizatorzy:
Japan Fest to cykl imprez kulturalnych związanych z Azją. Jego celem jest popularyzacja bogatej kultury i sztuki krajów dalekiego wschodu, a przede wszystkim Kraju Kwitnącej Wiśni.

Tradycyjnie podczas szóstej edycji będzie można uczestniczyć w warsztatach shodo (kaligrafii japońskiej), origami (sztuki składania papieru), ikebany (sztuki układania kwiatów), gier go i mahjonga, furoshiki (japońskiej chusty), a także wziąć udział w otwartych treningach wschodnich sztuk walki (karate, aikido i inne).
 
Ponadto prelekcje m.in. nt. japońskiego tatuażu, tradycji kulinarnych Japonii, podróżach do Azji Południowo-Wschodniej, historii Kazachstanu. Zapierające dech w piersiach pokazy sztuk walki, praktyka zen na japońskim, bambusowym flecie, japońska ceremonia herbaty oraz stoiska z gadżetami, komiksami i sushi!

Na wszystkie atrakcje wstęp wolny.

Organizatorzy przygotowali również filmową zapowiedź festiwalu.

Niezdecydowanych zapraszam do obejrzenia filmiku z roku ubiegłego.


Na stronie internetowej Festiwalu - japanfest.pl - znajdziecie informację o edycjach z lat poprzednich. Zapraszam do odwiedzin i uczestnictwa w tym niezwykle ciekawie zapowiadającym się wydarzeniu.


Najnowsze informacje o festiwalu przeczytacie również na Półce z Kulturą!


1 komentarz: