czwartek, 27 grudnia 2012

(Info) "Skin" i "Kat shoguna" na DVD za grosze.

Święta za nami, część z Was pod choinką znalazła „zastrzyk z gotówką”, część inne prezenty, z których nie do końca jest zadowolona. Ci pierwsi mogą wydać te środki, a ci drudzy, z kolei, mogą sami sprawić sobie frajdę dzięki promocji, jaką zorganizował Empik.
Od jakiegoś czasu są tam dostępne dwa świetne filmy, pozycje dla miłośników Japonii wręcz obowiązkowe i co najważniejsze w bardzo atrakcyjnej cenie. Filmy o których piszę to "Skin" oraz "Kat Shoguna".


„Skin – Na własnej skórze” opowiada to:


Nagradzany na festiwalach na całym świecie fascynujący dokument o japońskim tatuażu.

Od kiedy kojarzone z przestępczym światem Yakuzy tradycyjne tatuaże Tebori zostały oficjalnie zabronione przed japońskie prawo sztuka tatuowania stała się nielegalna i zeszła do podziemia. „Under The Skin” to pierwsza w historii podróż do podziemnego świata, który na co dzień pozostaje ukryty dla postronnych.
Mario Barth, legenda amerykańskiego tatuażu, wcielił się w przewodnika po świecie rodziny Horitoshi, mistrzów starożytnej sztuki Tebori – tradycyjnej japońskiej techniki tatuowania, której korzenie sięgają wieki wstecz. Widzowie po raz pierwszy dostąpią możliwości zajrzenia do zamkniętego grona mistrzów Tebori, poznają ich wielowiekową kulturę, egzotyczną ojczyznę i mitologię związaną z tradycyjną japońską sztuka ozdabiania ciała tatuażami. Barth zapuszcza się w ukryte uliczki Tokio, tatuuje się w zakazanych studiach i uczestniczy w zamkniętych dla obcych świętach i rytuałach związanych ze światem tatuaży Tebori. Szacunek i zaufanie jaki udaje mu się zyskać u rodziny Horitoshi wprowadza go, jako jedynego do tej pory obcokrajowca, do świata pilnie strzeżonego i całkowicie ukrytego przed oczami niewtajemniczonych.Tytuł:    Mario Barth: Na własnej skórze

Reżyser:    Burke Billy


Producent:    9th Plan


Dystrybutor:    ADD Media Entertainment


Data premiery:    2011-09-08

Język oryginału:    angielski

Lektor:    tak

Lektor języki:    polski

Dubbing:    nie

Nośnik:    DVD

Dodatkowe nośniki:    brak

Typ dysku:    jednowarstwowa, jednostronna

Liczba nośników:    1

Dźwięk:    Dolby Digital 2.0

Region:    2.0
Kiedyś, jako nadworny kat, ścinał głowy dostojnych Lordów. Teraz, ścigany jak zwierzę, chce zemścić się na obłąkanym Shogunie, który zamordował mu żonę i splamił jego honor. Ojciec i syn samotnie przemierzają Imperium karczując sobie drogę przez nieprzebrane zastępy ninja. Nic na świecie nie jest w stanie powstrzymać ich piekielnej furii. Nic na ekranie nie dorówna tej krwawej historii ze świata magii i miecza. Kiedyś zakazany jako zbyt brutalny, dziś powraca Krwawy elementarz Tarantino, Wu-Tang Clan'u i fanów gatunku na całym świecie.Tytuł:    Kat Shoguna

Reżyser:    Houston Robert


Producent:    9th Plan


Dystrybutor:    ADD Media Entertainment


Data premiery:    2011-09-08

Język oryginału:    angielski

Lektor:    tak

Lektor języki:    polski

Dubbing:    nie

Napisy:    polskie

Nośnik:    DVD

Dodatkowe nośniki:    brak

Typ dysku:    jednowarstwowa, jednostronna

Liczba nośników:    1

Obsada:    Wakayama Tomisaburo, Tomikawa Akihiro, Matsuo Kayo

Dźwięk:    Dolby Digital 2.0

Region:    2.0


Ten jest nieco droższy i kosztuje 19,99.


Recenzja filmu na portalu kawerna.pl - recenzja ukazała się również w jednym z numerów Torii.


Obydwa tytuły to świetna rozrywka dla wszystkich, za taką cenę grzechem byłoby nie kupić tych DVD. Nie wiem ile jeszcze będzie trwała promocja, dlatego proponuje się śpieszyć;)


Ja już kupiłem, a Ty? ;)


ps. Empik nie zapłacił mi za ten wpis;)


Opisy filmów i dane techniczne pochodzą ze strony Empik.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz