poniedziałek, 24 grudnia 2012

(Info) Rycerz Ciernistego Krzewu - garść informacji i przykładowe plansze.

Niedawno w sieci pojawiły się informację na temat nowego, polskiego komiksu, który swoją premierę będzie miał w roku 2013. „Rycerz Ciernistego Krzewu” – tak brzmi jego tytuł. Nazwa intrygująca, podobnie jak pierwsze kadry, w związku z czym postanowiłem zasięgnąć dodatkowych informacji na jego temat u samego źródła, czyli u twórców tej historii. Poniżej to, co udało mi się ustalić.


Nad stworzeniem tego komiksu pracuje jeden scenarzysta, i aż dwudziestu rysowników (!), istna mieszanka wybuchowa, z której może wyjść coś naprawdę genialnego. Pierwsze rysunki zdecydowanie wyostrzyły mój apetyt na tą prace. O czym jest sama historia? Dość nietypowo jak na komiks o superbohaterze, akcja dzieje się podczas wojny polsko-krzyżackiej (1519-1521), a dokładnie w sierpniu 1920 roku. Samo tło historyczne, jak i miejsce akcji (zamek w Lidzbarku Warmińskim) jest zgodne z prawdą i dziejącymi się wówczas wydarzeniami. Tytułowym bohaterem jest za to fikcyjny magnat Fryderyk, który z pomocą Mikołaja Kopernika (tak to ten Kopernik), będzie musiał mierzyć się zarówno z wojskami przeciwnika, jak i z Nieumarłymi. Zastanawiacie się w tym momencie, co tu robi Kopernik i kim są Nieumarli? Otóż, Mikołaj jest odpowiedzialny za broń i resztę ekwipunku dla Rycerza Ciernistego Krzewu, a Nieumarli to elitarna armia Krzyżaków, powstała w wyniku eksperymentów i mutacji przeprowadzanych na ludziach. Są oni doskonałą armią, która przewyższa przeciwników, zarówno wytrzymałością, odpornością na ból jak i siłą fizyczną. To właśnie walka Rycerza z Nieumarłymi zadecyduje, kto wyjdzie zwycięsko z całej batalii.Musicie przyznać, że pomysł na scenariusz, w połączeniu z czasem i miejscem akcji jest dość odważny i nowatorski. Miejmy nadzieje, że twórcy „udźwigną” swój koncept, i że opowiedziana historia będzie wciągająca i – przepraszam za kolokwializm - trzymająca się kupy. Ja bardzo mocno trzymam kciuki i liczę na sukces.


No i jeszcze kilka informacji z pierwszej ręki.


Twórcy chcieliby wydać swoje dzieło marca 2013 roku, tak aby premiera mogła odbyć się na krakowskim konwencie. W chwili obecnej cały czas tworzone są rysunki, po których przyjdzie pora na poskładanie wszystkiego w całość, tj. pokolorować, nałożyć dymki itd. Jak widać więc, pracy jest jeszcze sporo, ale autorzy zapewniają, że zrobią wszystko, aby terminu dotrzymać, jednocześnie zdając sobie sprawę, że może się to nie udać. Zapewne każdy z nas chciałby zobaczyć finalne dzieło, jak najszybciej, ale czasami lepiej cierpliwie poczekać nieco dłużej, aby później cieszyć się z dopracowanego pod każdym względem komiksu.


Historia rozpisana jest na 40 stron, ale nie jest powiedziane, że nie będzie miała swojego ciągu dalszego. To wszystko zależy, bowiem tylko od nas, czytelników i od tego jak spodoba się nam premierowy „odcinek”.


rys. Tomek Kleszcz
Najgorsza wiadomość na chwilę obecną jest taka, że choć trwają prace nad komiksem, to nie ma jeszcze „zaklepanego” wydawcy. Twórcy (w zasadzie słusznie), rozpoczną poszukiwania, gdy historia stworzona będzie, choć w połowie, aby mieć coś konkretnego do pokazania potencjalnym partnerom biznesowym. Po raz kolejny – trzymam kciuki, aby się powiodło!


Zapytałem również, czy wiadomo już jak będzie wyglądała okładka tego komiksu. Tutaj padła niezwykle intrygująca odpowiedź, dlatego przytoczę ją w całości:

- „Okładka jest jeszcze do obgadania tj. mamy człowieka, który ją wykona i ma być to arcydzieło, ale jeszcze są do ustalenia szczegóły (a jak wiadomo arcydzieła powstają w bólach i nie z dnia na dzień;)...”
rys. Kamil Boettcher


Tyle sam autor, przyznacie, że zapowiada się ciekawie? :) Nie wiadomo jeszcze, czy będzie ona twarda, czy miękka, jedyne, co jest pewne to fakt, że będzie na niej Rycerz Ciernistego Krzewu, reszta jest obecnie tajemnicą.


Tak wygląda, na dzień dzisiejszy, sytuacja z komiksem prezentującym historię Rycerza Ciernistego Krzewu. Wszystko to zapowiada naprawdę udany produkt. Do marca pozostało niewiele czasu, więc już niedługo powinniśmy się przekonać jak finalnie wygląda praca twórców. Ja już nie mogę się doczekać i z pewnością będę jednym z pierwszych, który zakupi ten komiks. Namawiam również Was do bacznego śledzenia jego losów, oraz do jego zakupu, jak już będzie dostępny na sklepowych pólkach. Warto wspierać takie inicjatywy.Na koniec kilka informacji dostępnych na stronach komiksu:

Notka wydawnicza:

Akcja komiksu dzieje się w sierpniu 1520 roku, podczas trwania Złotego Wieku Polski. Dotyczy wydarzenia, które w historii faktycznie miało miejsce, mianowicie oblężenia zamku w Lidzbarku Warmińskim, przez Zakon Krzyżacki podczas wojny Polsko - Krzyżackiej. Głównym bohaterem jest fikcyjny magnat Fryderyk, który potajemnie działa na ziemiach Korony (Korona Królestwa Polskiego – ówczesna nazwa państwa) jako Rycerz Ciernistego Krzewu. Tytułowy heros jest najsłynniejszym bohaterem Korony, uwielbianym przez tłumy, żywą legendą. Wyposażony w sprzęt wyprzedzający czasy, w których żyje, sieje prawdziwy popłoch w szeregach swoich wrogów. Niezwykły ekwipunek zapewnia mu Mikołaj Kopernik, serdeczny przyjaciel Fryderyka, w komiksie swój geniusz wykorzystuje nie tylko do zgłębiania tajników kosmosu, ale także do konstruowania zabójczych broni. Wynalazki Kopernika przydadzą się Rycerzowi Ciernistego Krzewu, gdyż podczas bitwy o Lidzbark Warmiński będzie musiał się zmierzyć nie tylko z ludźmi, bohaterowi przyjdzie walczyć z Nieumarłymi. Owi Nieumarli, to elitarna armia Krzyżaków, powstała w wyniku eksperymentów, mutacji przeprowadzanych na ludziach. Zakon ponownie zaczął ich tworzyć, kiedyś miało to już miejsce i zostało powstrzymane. Nieumarli są odporni na ból, silniejsi i szybsi niż normalna osoba, w powszechnej opinii są uważani za zastępy z samego piekła, czego konsekwencją są opłakane morale walczących z Nieumarłymi, oraz brak wiary w zwycięstwo. Często całe oddziały uciekają gdy widzą, kto przeciwko nim zmierza. Siłą rzeczy, jest tam potrzebny bohater, który nie boi się Nieumarłych, który porwie do walki resztę, a przede wszystkim ma umiejętności i uzbrojenie niezbędne aby stawić czoła silnemu przeciwnikowi. Od tej bitwy zależeć mogą przyszłe losy Korony, wszystko w rękach, a raczej mieczu Rycerza Ciernistego Krzewu.


Autorzy:


Grzesiek Kaczmarczyk - Pomysłodawca/Rysownik - peacefulwarrior.digart.pl
Dawid Kuca - Scenarzysta - relstenim.digart.pl
Kamil Karpiński - Rysownik/Kolor - pums.digart.pl
Krzysztof Budziejewski - Rysownik/Tekst - anomalix.digart.pl
Kamil Winczewski - Rysownik - wing.digart.pl
Anna Szymborska - Rysownik - FB/AnnaHelenaSzymborskaPage
Gosia Stępień - Rysownik - vanilca.digart.pl
Darek Kukla - Rysownik - sturmir.digart.pl
Kamil Boettcher - Rysownik - lupusartzzz.digart.pl
Mateusz Heldwein - Rysownik - lematt.digart.pl
Maciej Kachel - Rysownik - kafel88.digart.pl
Tomek Kleszcz - Rysownik - FB/kleszczart
Grzegorz Lubas - Rysownik - lgregor.digart.pl
Łukasz Rydzewski - Rysownik - xide.digart.pl
Kuba Grabowski - Rysownik - kubagrabowski.pl
Konrad Kwiatkowski - Rysownik - drdred.digart.pl
Szymon Łopatka - Rysownik - off.digart.pl
Artiom Switko - Rysownik - phrizee.com
Waldek Juszczyk - Rysownik - ostrykomiks.deviantart.com
Mariusz Topolski - Rysownik - mariusztopolski.digart.pl
Sara Sapkowska - Rysownik - sarej.digart.pl


Przykładowe rysunki:
Zdjęcia pochodzą z profilu fb.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz