piątek, 31 października 2014

(Patronat) "Wyjątkowa książka Szczepana" na polakpotrafi.pl, czyli "Dobry Humor" powraca!

Pokolenie dzisiejszych trzydziestolatków zapewne będzie zachwycone. "Dobry Humor" powrócił! Może nie w klasycznej, znanej z lat 90-tych formie, ale równie ciekawej. Zresztą to przecież "Dobry Humor" więc w każdej formie jest to pozycja obowiązkową. Na polakpotrafi.pl pojawił się projekt autora Szczepana Sadurskiego, nad którym "Półka" objęła patronat medialny!


Zanim przejdę do konkretów, słowo od autora:

Wyjątkowa książka Szczepana
Po 21 latach, akurat pod choinkę, ukaże się kolejna książka z rysunkami Szczepana Sadurskiego, naszego współpracownika.
"Wyjątkowa książka Szczepana" - to tytuł książki, jaka ukaże się pod koniec roku. Książki elitarnej (wydanej w małym nakładzie), skierowanej dla osób wyjątkowych - przyjaciół i najbardziej zagorzałych fanów satyryka. Książka wyjątkowa choćby z tego względu, że nie trafi do żadnej księgarni, nawet internetowej. Ukaże się w tzw. crowfoundingu, czyli najpierw chętni finansują powstanie książki, potem jest drukowana, a na końcu ją otrzymają. Będzie to możliwe dzięki portalowi PolakPotrafi.pl, a książkę w której będzie sto kilkadziesiąt rysunków, można będzie zdobyć tylko w listopadzie. Autora wsparło szereg polskich satyryków (jego znajomych), którzy także są  zniecierpliwieni oraz zdziwieni, że na kolejną książkę Sadurskiego trzeba było czekać aż 21 lat. Czytelników "Życia Kolorado" i równocześnie fanów Sadurskiego uspokajamy: będzie możliwa wysyłka książki do USA. Trzeba wejść na wspomniany wyżej portal i wpłacić niedużą kwotę, która pokryje koszt druku i wysyłki.


Jeśli nie znacie autora to:

Sadurski - jeden z najbardziej rozpoznawalnych rysowników prasowych i karykaturzystów polskich, jest obecny w mediach już 35 lat. Długo, ale też trzeba od razu napisać, ze w prasie debiutował bardzo wcześnie, jeszcze jako uczeń szkoły podstawowej. A było to w "Świecie Młodych" - w tym samym miejscu, gdzie wcześniej publikowano komiksy z Tytusem czy Kajkiem i Kokoszem. Od tego debiutu w ponad 200. tytułach prasy polskiej i zagranicznej, ukazało się ponad 6 tys. jego rysunków. Do tego ilustracje w książkach i podręcznikach, rysowanie w cyklicznych programach telewizyjnych i rysunki o charakterze reklamowym, dla wielu firm. Przez ponad 20 lat prowadził wydawnictwo humorystyczne, które wydawało kilka ogólnopolskich tytułów prasowych, w tym popularny "Dobry Humor", od 11 lat jest przewodniczącym Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) - międzynarodowej organizacji, która chce rozweselić nasze szare, codzienne życie. Dla wielu Sadurski jest wciąż kojarzony ze słynnym pismem satyrycznym "Szpilki", gdzie w 2 połowie lat 80. był najczęściej publikowanym rysownikiem i zdobył Złotą Szpilkę'86 - najbardziej prestiżową wówczas nagrodę dla rysującego satyryka. Pozycję polskiego  satyryka ugruntowały jego sukcesy zagraniczne: był specjalnym gościem festiwali we Francji i Armenii, miał wystawy w Nowym Jorku, Barcelonie, Wilnie, Kapsztadzie i innych miejscach świata.

Ok, a teraz konkrety o samym projekcie.

Wymiary: format A5, ok.100 cz.-białych stron wewnątrz + okładka lakierowana full kolor, na lśniącym kartoniku. Planowany nakład wyjątkowo skromny, można powiedzieć bibliofilski (no, chyba że chętnych będzie więcej niż sądzę). Chcę pokryć koszt papieru, druku, łamania komputerowego oraz wysyłki pocztowej dla tych, którzy wesprą ten projekt. I żeby reszta egzemplarzy została dla mnie.

Zawartość książki: sto kilkadziesiąt rysunków, do tego nieco informacji na mój temat, foto, może króciutki wstęp.Warto podkreślić, że będzie to wydanie elitarne, tzn. jedyna możliwość jej zakupu to właśnie poprzez portal polakpotrafi.pl.

Jak to przy tego typu projektach, nie zabraknie również nagród, dla osób, które zadecydują się wesprzeć projekt swoją wpłatą. Te są zresztą niezwykle interesujące, gdyż można zdobyć rysunek autora, ale również archiwalne numery pisma "Dobry Humor"!Więcej szczegółów na portalu polakpotrafi.pl. Obiecuję również, że będę miał rękę na pulsie i na bieżąco będę prezentował jak idzie zbiórka. Do końca pozostało 38 dni i 1759zł więc Panie i Panowie wpłacamy! Książka z wysyłką to jedyne 12zł!

ps. zwróćcie uwagę na komiks o Punku Franku, który dzięki Wam również może znaleźć się w książce!


Zaglądamy na polakpotrafi.pl i wpłacamy! :)

I jeszcze wydarzenie na FBBrak komentarzy:

Prześlij komentarz