piątek, 5 września 2014

(Patronat) Super Jacek #1

Jeszcze przez dwanaście dni można wspierać, poprzez portal polakpotrafi.pl, Jakuba Grocholę w jego staraniach o wydanie pierwszego zeszytu z przygodami Super Jacka. Na początek świetna informacja. Już teraz udało się uzbierać minimalną kwotę, potrzebną do wydania komiksu! Heh kurka!

Zbiórka nadal trwa i ja osobiście po cichu liczę, że autor uzbiera taką kwotę, aby przekroczyć czwarty próg z nagrodą niespodzianką. "Półka z Kultura" poza wsparciem finansowym projektu, objęła nad nim również skromny patronat medialny. W związku z tym nie pozostaje mi nic innego jak namawiać Was, abyście i Wy (jeśli jeszcze tego nie uczyniliście) dołączyli do grona tych, którzy kupili komiks o Super Jacku.

Kilka najważniejszych informacji o projekcie:

Super Jacek narodził się w 2011 roku. Właśnie wtedy powstał pierwszy komiks z jego udziałem, który ukazał się w zinie ZSYP. Komiks ten graficznie może nie był najwyższych lotów (co odpowiadało idei zina, więcej w powyższym linku), ale sprawił, że chciałem stworzyć kolejne przygody z Jackiem w roli głównej.Jednak potem przez długi czas nie narysowałem żadnych nowych historii o swoim bohaterze, choć zawsze chciałem do niego powrócić.

Okazja pojawiła się, gdy magazyn Cheap East zaproponował mi narysowanie komiksu do drugiego numeru, padło na Super Jacka i wraz z Mikołajem Tkaczem (odpowiedzialnym za kolory) stworzyliśmy krótką historię o wakacjach z Jackiem w roli głównej.Od tamtej pory powstało kilka krótkich komiksów z tym śmiesznym, nieco dziwnym, miśkiem w roli głównej a w międzyczasie w mojej głowie pojawił się pomysł na stworzenie serii komiksów w formie zeszytówek (cienkich komiksów, w przypadku Super Jacka z zamkniętą historią stanowiącą całość).

I właśnie w tym miejscu chciałbym się zwrócić z prośbą do WAS.

Bo to właśnie Wy możecie pomóc Super Jackowi przeżyć jego pierwszą, dłuższą niż do tej pory, przygodę!Wspomagając mój mały projekt możecie otrzymać też fajne fanty jak na przykład wydrukowane przygody Super Jacka (również z limitowaną okładką, która dostępna będzie tylko dla Osób wspierających przez serwis PolakPotrafi.pl), czy też oryginalne plansze pochodzące z komiksu. Mogę też narysować dla  Was coś specjalnego!

O KOMIKSIE

Komiks będzie gotowy w okolicach połowy września. A wydany zostanie już na początku października na Festiwalu Komiksu w Łodzi!

Komiks będzie liczył sobie 24 strony w czerni i bieli (format A5) z cudownej urody kolorową okładką, którą ujawnie już wkrótce.

Sam komiks opowiadał będzie o zwykłym życiu Super Jacka, czyli na pewno będzie śmiesznie. Pamiętajcie też, że Jacek to zwariowany gość, więc na pewno nie będzie nudno! (już ja o to zadbam) Dowiecie się też jaką tajemnicę pod swoją maską skrywa mój bohater... I jeśli to kogoś zachęci to Jacek zajmie się też codziennymi sprawami z jakimi zmagają się super bohaterowie, czyli będzie ZWALCZAŁ ZŁO.
I tak jak wspomniałem powyżej - komiks będzie stanowił zamkniętą całość!
Dostaniecie więc 24-stronicową historię z wyraźnym, choć szokującym, zakończeniem.

Komiks ukaże się pod szyldem niezależnego wydawnictwa Mydło Zin.

Panie i Panowie odwiedzamy portal polakpotrafi.pl i zrzucamy się - kto ile może - na Super Jacka!

Więcej informacji i projekty okładek już wkrótce.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz