niedziela, 13 sierpnia 2017

(Info) Zbiórka na "Sailor Moon Super S"

Pamiętacie jeszcze takie wydawnictwo anime-eden.pl? Myślę, że tak, bo jako jedyne wydaje w chwili obecnej jakoś sensownie japońską animację. I właśnie teraz Anime Eden ruszyło ze zbiórką, która ma na celu wydanie kinowej wersji "Czarodziejki z Księżyca", czyli dla pokolenia dzisiejszych 30-latek animacji kultowej, od której dla wielu zaczęła się zapewne przygoda z Japonią i anime. Zachęcać do udziału w zbiórce więc chyba nie trzeba za mocno.Wydawnictwo przesłało wczoraj notkę prasową, którą publikuje w całości:

Anime Eden, działający na polskim rynku od 2015 roku wydawca płyt DVD i Blu-ray z japońską animacją, przygotowuje się do wydania kolejnego filmu z serii „Czarodziejka z Księżyca” – „Sailor Moon Super S – Czarodziejka z Księżyca: Film kinowy”.  
„Czarodziejka z Księżyca” to seria anime opowiadająca o przygodach dzielnej wojowniczki Usagi Tsukino, która wraz z przyjaciółmi broni świata przed demonami Królestwa Ciemności. Serial zdobył swą popularność w Polsce dzięki emisji w telewizji Polsat w latach 90. 
W 2015 roku wydawnictwo Anime Eden wprowadziło do sprzedaży dwa pierwsze filmy powiązane z tym tytułem na DVD – na płytach dostępna była wersja oryginalna, polski dubbing oraz polskie napisy. Dodatkowo każde wydanie wyposażone było w pocztówki przedstawiające kadry z filmu. 
Tym razem wydawca prosi fanów o pomoc. Za pośrednictwem strony polakpotrafi.pl zorganizowana została zbiórka, mająca na celu przygotowanie polskiej wersji filmu „Sailor Moon Super S – Czarodziejka z Księżyca: Film kinowy”. 
Dla wpłacających, w zależności od kwoty, przewidziano specjalne nagrody, m.in. plakat z bohaterkami filmu, pierwsze dwa filmy z serii, możliwość uczestnictwa w nagraniach dubbingu, czy też wzięcie udziału w polskiej wersji filmu, z czym idzie zaszczyt bycia wyczytanym w napisach końcowych przez Danutę Stachyrę, która odpowiadała za wersję lektorską Czarodziejki z Księżyca w latach 90. 
Kwota, która wydawnictwo chce w ten sposób zebrać, wynosi 6000 zł. Zbiórka ma potrwać 60 dni, a jej rozpoczęcie zostało ogłoszone dzisiaj, podczas odbywającego się we Wrocławiu festiwalu popkulturowego Niucon. Równocześnie na oficjalnej stronie internetowej wydawnictwa anime-eden.pl ruszyła przedsprzedaż filmu.
Jak będzie wyglądał sam film w polskiej wersji i na co mogą liczyć ci, którzy go kupią?Pamiętacie ją? Piękna wojowniczka, walcząca o miłość i sprawiedliwość w latach dziewięćdziesiątych umilała dnie niejednemu dziecku i fanom dalekowschodniej animacji. Odniosła wielki sukces, a teraz po latach wraca w chwale! 
Wydawnictwo Anime Eden wydało już dwie płyty z filmami z Sailor Moon, a teraz szykuje się do premiery trzeciej. Tym razem Czarodziejka z Księżyca potrzebuje jednak Waszej pomocy w nauce polskiego! 
Całą kwotę zbiórki przeznaczamy na przygotowanie polskiej wersji filmu Sailor Moon Super S – Czarodziejka z Księżyca: Film kinowy, który wydamy następnie na płytach DVD. Młode wojowniczki idą z duchem czasu - lektora zastępuje nieistniejący wcześniej pełny polski dubbing aktorski oraz napisy do wyboru. 
Do każdej płyty zawsze dołączamy dwie pocztówki. Po raz kolejny spróbujemy zaprosić do czytania napisów ekranowych i polskiej obsady filmu znaną z wersji lektorskiej serialu z telewizji Polsat Danutę Stachyrę.
 Polecam waszej uwadze!1 komentarz: