niedziela, 4 października 2015

(Audio) Japoński komiks na MFKiG, czyli konferencje wydawców i nie tylko

Festiwal komiksu w Łodzi powoli (a w zasadzie to bardzo szybko) się kończy. Podsumowanie całej imprezy myślę, że się ukaże za kilka dni, natomiast z racji tego, że w komentarzach jeden czytelnik bardzo nalegał na szybką publikację nagrania audio to właśnie czynie. W końcu głos ludu, nawet jeśli nieliczny to jednak najważniejszy i godny uszanowania :)

W związku z tym, poniżej znajdziecie nagranie audio z wczorajszej konferencji wydawców mangowych, którzy zjawili się w liczbie czterech osób.

To jednak nie wszystko, gdyż pojawiłem się też na konferencji tłumaczy mang (tak, zapytałem o Mushishi) i na prelekcji o Osamu Tezuce.

Gwarantuje Wam, że każde nagranie warto wysłuchać, bo są to ciekawe wypowiedzi. A zatem zapraszam do słuchania i aktywnego komentowania pod wpisem. Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania to ślijcie do mnie lub zostawiajcie w komentarzach, postaram się coś z nimi zrobić pożytecznego.

Kolego, który prosiłeś o pytanie o JoJo...niestety na samym spotkaniu się nie udało, ale mam je w pamięci i postaram się skontaktować z przedstawicielem J.P.F. w tej sprawie.

Konferencja tłumaczy mang:


Konferencja wydawców mang:


„A siódmego dnia Osamu Tezuka postawił na swoim”:2 komentarze:

 1. Szkoda, że bez obrazu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety, kamerą nie dysponuje a poza tym to wszystko wydłużyłoby proces publikowania.
   W sieci jednak niektóre spotkania będą udostępnione z obrazem, bo pojawiała się kamera.

   Usuń