czwartek, 22 października 2015

(Foto) Wystawa : "Historia łódzkiego komiksu prasowego. Wicek i Wacek, czyli długa i kręta podróż obiboków z Kopenhagi do Widzewa."

Krótko i zwięźle. Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z wystawy towarzyszącej MFKiG 2015. Głównymi bohaterami są Wicek i Wacek, czyli bohaterowie łódzkiego komiksu prasowego. O samym komiksie dużo możecie przeczytać w leksykonie Adama Ruska.


Kilka słów o samej wystawie:

Wystawa zaprezentuje historyczne, ilustrowane komiksy łódzkie, które ukazywały się w lokalnej prasie w okresie przedwojennym i  w pierwszych dziesięcioleciach po wojnie.
Kultowe już historie łódzkich bohaterów Wicka i Wacka podczas okupacji to jednocześnie pierwszy, powojenny komiks polski autorstwa Wacława Drozdowskiego i Adama Ochockiego, kontynuatorów wcześniejszych historii z Patem i Pataszonem.
Ich twórczość splotła się dziejami naszego miasta, jego przedsiębiorczymi mieszkańcami, takimi jak Maurycy Ignacy Poznański i historią związanych z Łodzią gazet codziennych: Expressu Wieczornego Ilustrowanego, koncernu wydawniczego Republika oraz jego współczesnego kontynuatora - Dziennika Łódzkiego.

Zdjęcia:

Filmik:


Wystawa jest czynna dla zwiedzających jeszcze do końca października. Za okazaniem wejściówki na Festiwal wejście bezpłatne.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz