sobota, 17 września 2016

(#Patronat) - Festiwal kultury japońskiej JAPAN FEST 24 września w Technoparku Pomerania

Jakiś czas temu informowałem Was o tym, że Japan Fest potrzebuje waszego wsparcia i uruchomiona została zbiórka pieniędzy na ten cel. Po tym, gdy nie udał się zdobyć odpowiedniej kwoty, wydawało się, że w tym roku impreza nie dojdzie do skutku. Jednak jest inaczej i impreza odbędzie się już wkrótce!


"Półka" objęła patronat nad tą imprezą stąd też poniżej możecie zapoznać się z kilkoma ważnymi informacjami. Jeśli jesteście ciekawi co czeka na Was w Szczecinie zachęcam do lektury, a jeszcze mocniej do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Co ważne wstęp na tę imprezę jest bezpłatny!
Celem festiwalu jest stworzenie szerokiego, otwartego forum wymiany poglądów i myśli podejmujących tematy związane z szeroko pojętą kulturą azjatycką. Podczas JAPAN FEST główny nacisk jest kładziony na spotkania ze znawcami różnych dziedzin kultury, sztuki i tradycji azjatyckiej. Każdy uczestnik festiwalu ma możliwość nie tylko „biernie” uczestniczyć w imprezie, ale również dzielnie współtworzyć festiwal – brać udział w warsztatach, otwartych treningach wschodnich sztuk walki i konkursach zorganizowanych w ramach festiwalu. Jednym z głównych zadań festiwalu jest promowanie interaktywnych form przekazania wiedzy. 
Planowane atrakcje Japan Fest 2016 
kiermasz Festiwalowy (m.in. stoiska wydawnictw mangowych -  JPF oraz Kotori, prezentacja samochodów HONDA) 
Strefa „MaŁEGO KARATEKI” 
Zajęcia na dla najmłodszych podczas których m.in. poznają tajniki karate tradycyjnego, ninjitsu, origami, oraz wysłuchają japońskich opowieści. Zajęcia będą prowadzone przez pedagogów-animatorów oraz pasjonatów kultury Japońskiej. 
Warsztaty dla najmłodszych:
- zajęcia z rysunku
- origami (sztuki składania papieru, w ramach strefy „Małego karateki”))
- japońska kaligrafia
- ninjitsu (w ramach strefy „Małego karateki”)
 
Warsztaty dla młodzieży i dorosłych:
- zajęcia z rysunku
- origami (sztuki składania papieru)
- japońska kaligrafia
- sumi-e (malowania obrazów tuszem)
- medytacja zen
 
Spotkania z Azją (prezentacje związane z kulturą krajów azjatyckich)
- Ceremonia herbaty
- Spotkanie z Arkadiuszem Jabłońskim, autorem książki „Japoński miszmasz” (Japonista, językoznawca, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Japonistyki Katedry Orientalistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu).
- Spotkanie z wydawcami mang (komiksów japońskich) w Polsce. Prezentacja nowości, zapowiedzi oraz odpowiedzi na pytania czytelników.
- Spotkanie z Japończykami, którzy  podzielą się wrażeniami z pobytu w Polsce, opowiedzą nam o różnicach kulturowych i zabawnych sytuacjach z tym związanych.
- konkurs Cosplay (przebieranie się za postaci z mangi, anime, gier komputerowych i filmów popularne w kulturze japońskiej).
- projekcja filmu „Nasza młodsza siostra”, nominowanego do Złotej Palmy, reż. Hirokazu Koreeda.
 
Pokazy
- blok pokazów japońskich sztuk walki w wykonaniu szczecińskich klubów
 
Więcej informacji na www.japanfest.pl
WSTĘP WOLNY
Tak było w ubiegłych latach:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz