niedziela, 15 czerwca 2014

(Zaproszenie) Łódź 25 czerwca: Ślepy Maks w Szafie

Już 23 czerwca do księgarń trafi książka Remigiusz Piotrowskiego o przedwojennym łódzkim gangsterze, Ślepym Maksie. Z okazji premiery tej książki zapraszam wszystkich gorąco na spotkanie z jej autorem, na którym będzie można również nabyć tę pozycję (a pewnie i dostać autograf od autora).

Kilka słów od organizatorów spotkania:

Maks Bornsztajn czyli Ślepy Maks, jeden z najsłynniejszych polskich gangsterów lat 20. i 30. XX wieku, to fascynująca, a dziś mało już znana karta przedwojennej Łodzi.
Jedni nazywali go Robin Hoodem z Bałut, inni łódzkim Alem Capone.

W Klubie Szafa (ul. Rewolucji 1905 r. 10), a więc zaledwie kilkadziesiąt metrów od miejsca, w którym Ślepy Maks zamordował w 1929 roku swojego największego wroga, w środę 25 czerwca odbędzie się spotkanie z Remigiuszem Piotrowskim, autorem książki „Ślepy Maks. Historia łódzkiego Ala Capone” wydanej przez Dom Wydawniczy PWN.
Autor postara się opowiedzieć o Maksie Bornsztajnie, jego legendzie i tym, ile w niej kryje się prawdy.

Reportaż po pierwsze ukazuje kryminalny (i nie tylko) życiorys słynnego apasza, po drugie – opisuje fenomen postaci, na którą składa się prawda oraz miejska legenda.
Wokół postaci Ślepego Maksa narosło wiele faktów, jak również mitów, autor łączy obie płaszczyzny i odkrywa coraz to nowe aspekty życia łódzkiego Ala Capone. Książka prezentuje także zapomniane fakty oraz ciekawostki z życia przedwojennej Łodzi.

Wieczór autorski poprowadzi Jarosław Drożdżewski (twórca bloga „Półka z kulturą”).
Podczas spotkania będzie można zakupić egzemplarz książki, a o odpowiedni klimat zadbają przedwojenne muzyczne szlagiery.

Początek spotkania o 20:00. Wstęp BEZPŁATNY!
Rezerwacja miejsc: biuro@klubszafa.pl

Zapraszamy!

Dodam tylko, że moja skromna osoba poprowadzi to wydarzenie.

Wydarzenie na FB: Ślepy Maks w Szafie

Gorąco wszystkich zapraszam!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz