wtorek, 5 kwietnia 2016

(Info) Anime Makoto Shinkaia wkrótce w Polsce!

Po dwóch anime skierowanych głównie do damskiej części mangowego światka dziś Anime Eden zdradziło tytuły swoich najnowszych smakołyków. Fani japońskiej animacji będą mogli zapoznać się z dwoma filmami Makoto Shinkaia.
Poniżej krótkie informację o poszczególnych animacjach i plakaty. Materiały dostarczone przez Anime Eden.5 centymetrów na sekundę (秒速 5 センチメートル Byōsoku 5 Senchimētoru) jestfilmem z 2007 roku, którego głównymi bohaterami są Takaki i jego przyjaciółka Akari.Gdy ich rodziny zostają zmuszone do przeprowadzki, ich życie całkowicie się zmienia.Po roku rozłąki Takaki ma ponownie spotkać się z Akari. Kiedy siedzi w pociągu z Tokio,jego wspomnienia nasilają się z każdą chwilą. Takaki i Akari zaczynają się zastanawiać,czy kiedykolwiek będą w stanie zobaczyć się ponownie i podzielić się skrywanymiuczuciami. Na przełomie maja i czerwca 2016 nastąpi polska premiera filmu –dostępne będzie podwójne wydanie, w skład którego wejdzie płyta Blu-ray, płyta DVD oraz inne dodatki.


Głosy z odległej gwiazdy (ほしのこえ Hoshi no Koe) to film z 2002 roku stworzonyniemal w całości przez jedną osobę, opowiadający historię dwójki młodych ludzi,którzy zostają rozdzieleni. Mikako zostaje wybrana do wzięcia udziału w misji, mającejna celu wytropienie i zniszczenie wrogich kosmitów, natomiast Noboru zostaje naZiemi. Ciągle mogą kontaktować się ze sobą za pośrednictwem wiadomościwysyłanych przez telefon komórkowy, jednak im dalej w kosmos, tym dłużej trzebaczekać na dotarcie kolejnej wiadomości do celu. Film zostanie wydany na płytach DVDw maju 2016 roku.Bardzo dobrze brzmią informację odnośnie jakości wydania tych tytułów:

Na wszystkich płytach dostępna będzie japońska i polska wersja językowa (dubbing i napisy do wyboru). Planowane jest zastosowanie polskich tłumaczeń przygotowanych na zlecenie Ambasady Japonii w Polsce i wykorzystanych wcześniej na potrzeby specjalnych pokazów.

Przedsprzedaż obydwu tytułów zacznie się już 11 kwietnia o godzinie 19. Obydwie propozycje zapowiadają się intrygująco.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz