środa, 26 sierpnia 2015

(Info) I Ty możesz wesprzeć komiksowy projekt!

Na portalach crowdfundingowych nie od dziś pojawiają się komiksowe projekty. W ostatnich dniach natomiast rozpoczęły się trzy zbiórki, na które szczególnie chciałbym zwrócić uwagę. Każdej z nich życzę jak najlepiej i mam nadzieję, że uda się autorom zdobyć zaplanowane kwoty lub pobić poprzednie rekordy.
A zatem po kolei.

Jako pierwszy projekt, który zebrał już 100% i walczy o więcej, czyli Super Jacek #2. Krótka informacja o planowanym komiksie:

Komiks, który planuję wydać będzie miał 30 stron w czerni i bieli. Format A5 w miękkiej oprawce. Jeśli osiągniemy kolejne progi wsparcia to wydanie zostanie nieco rozszerzone a jego jakość ulepszona!

"Super Jacek - i świat jest piękny" będzie tradycyjnym "one-shotem", oznacza to że zawarta w albumiku historia będzie tworzyć zamkniętą całość. Będą niewielkie odniesienia do poprzedniej części, jednak jej znajomość nie jest konieczna do ogarnięcia historii w nowym albumie.

Komiks będzie dostępny w dwóch wariantach okładkowych - podstawowym i limitowanym.
Okładka limitowana dostępna jest jedynie na Wspierających projekt na wspieram.to, zostanie wydrukowana tylko taka ilość jaka zostanie zamówiona przez portal. Egzemplarze z limitowaną okładką będą numerowane! Jak prezentują się obie okładki możecie sprawdzić gdzieś tam niżej.
Recenzję pierwszego albumu możecie przeczytać TUTAJ.


Drugi z projektów to doskonale wszystkim znany, piąty już Bler Rafała Szłapy.


Celem projektu jest wydanie kolejnego albumu z przygodami Blera.

Tak jak poprzednie części komiks ma mieć 48 plansz, w pełnym kolorze, w formacie A4, wydrukowanych na kredzie.

Podobnie jak zeszłoroczny tom Bler: Stan strachu i tym razem komiks będzie wykonany w technice malarskiej. Materiał jest w przygotowaniu. Premiera tradycyjnie już jest wyznaczona na kolejny, 26. Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, który odbędzie się 3-4 października 2015 r.
O Blerze możecie poczytać naprawdę sporo na "Półce", wystarczy, że wpiszecie w wyszukiwarkę to hasło.

I ostatni z projektów, na który zwracam waszą uwagę to Gedeon Daniela Grzeszkiewicza.


„Gedeon” to zbiór 36 czarno-białych i 4 kolorowych, krótkich form komiksowych Daniela Grzeszkiewicza – jednego z najbardziej płodnych polskich komiksiarzy i ilustratorów.

Album, będący przekrojem przez jego karierę twórczą, prezentuje artystę w szerokiej gamie technik i stylów - od uproszczonych, kreskówkowych form, po bogaty w detal fotorealizm – w każdym wcieleniu dokumentując niezwykłą sprawność warsztatową.

„Gedeon” po raz pierwszy ukazał się na 120 stronach, w twardej oprawie, ponad trzy lata temu, nakładem wydawnictwa „Ważka”, pod nazwą "Gedeon Zebrany". Teraz, z Waszą pomocą, ma szansę powrócić uzupełniony o 80 stron (w tym 24 kolorowe), nową okładkę i wyjątkowe gadżety.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak to zwykle przy wszelkiego rodzaju zbiórkach Ci, którzy zdecydują się pomóc autorom w zdobyciu pieniędzy, mogą liczyć na ciekawe bonusy. Szczegółowe informacje znajdziecie w poszczególnych akcjach. Zachęcam do zajrzenia, zainteresowania się i wsparcia autorów.

Na chwilę obecną 100% normy osiągnął już Super Jacek, natomiast walczy on o kolejne progi co będzie wiązało się z ładniejszym wydaniem komiksu. O Blera Rafała Szłapy też jestem raczej spokojny, natomiast zbiórkę na komiks Daniela Grzeszkiewicza musi nabrać tempa, jeśli ma zakończyć się sukcesem dlatego kto może ten wpłaca :)

                                                                                                              @jaroslaw_d

1 komentarz: