wtorek, 30 grudnia 2014

(Info) "Wilcze Dzieci" już na Blu-Ray i wkrótce (?) na DVD

Całkiem niedawno w kinach studyjnych odbywały się pokazy anime Wilcze Dzieci, a teraz, Ci którzy nie zdążyli wówczas się na niego wybrać (oraz Ci, którzy chcą powrócić do tego filmu) mają szansę zakupić go w wersji "blurayowej".

Co więcej, od dziś rozpoczęła się przedsprzedaż tego anime w wersji na DVD. W tej chwili zbierane są zamówienia, a płyta zostanie wydana, gdy zbierze się odpowiednia liczba chętnych.

Zapewne interesuje Was ile taki prezent kosztuje. Wersja na Blu-Ray to kwota 59,99, a wydanie DVD zamyka się w kwocie 29,99zł. Przyznacie, że w obydwu przypadkach nie jest to koszt przesadnie wygórowany.

Płytę DVD zamówić można pod TYM adresem, a przedsprzedaż DVD znajduje się TUTAJ.

Warto też wspomnieć, że możliwość zakupu anime otrzymujemy dzięki Mayfly i zdecydowanie warto wesprzeć tę inicjatywę, gdyż jest to jeden z naprawdę nielicznych (poza filmami studia Ghibli) przypadków wydania japońskiej animacji w w naszym kraju. Być może dobra sprzedaż zaowocuje tym, że systematycznie liczba wydawanych pozycji będzie większa, czego sobie i Wam życzę z okazji zbliżającego się Nowego Roku.

Gwoli przypomnienia kilka słów o samym filmie:

Do schedy po Miyazakim, którego "Wind rises" ma być ostatnim w karierze, z pewnością zaliczyć można Mamoru Hosodę. Jego niezwykła - jak na europejską miarę - opowieść o matce chłopca i dziewczynki okazjonalnie przemieniających się w wilki nieprzypadkowo została nagrodzona Noblem japońskiej animacji w 2012 r. Z kontynentalnego rozumienia mitu o człowieku-wilku Hosoda bierze tylko metaforę dojrzewania. Ame i Yuki muszą określić własną tożsamość w plenerze japońskiej wsi namalowanej monetowską kreską znaną z większości produkcji Studia Ghibli. Mit o Likaonie jest im obcy, nikt nie testuje tu wszechwiedzy bogów, mordując przypadkowych gości. Za to Hasoda posiłkuje się nieznaną Europejczykom tradycją, w której chłopi składają oiary wilkom strzegącym ich plonów przed jeleniami i dzikami. W takiej symbolice następca Miyazakiego z czułością kreśli charaktery bohaterów, tworząc znajomą wszystkim uniwersalną postać samotnej matki: zabieganej, troskliwej i drżącej o los swoich małych pociech. I robi to z kunsztem, o którym twórcy "Zmierzchu" mogliby tylko pomarzyć. 

reżyseria: Mamoru Hosoda
gatunek: animacja
czas trwania: 117 minut
dźwięk: DTS-HD MA
format: 16:9
język: japoński, polski lektor
napisy: polskie
Film będzie wydany z dodatkami specjalnymi:

wywiad z reżyserem
konferencja prasowa z premiery filmu
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz