piątek, 10 marca 2017

(Info) Pomagamy i zgarniamy komiks

Jest sprawa. Ostatnio ruszyła zbiórka na rehabilitację Amelki. To już samo w sobie jest powodem do zainteresowania, ale dodatkowo jeszcze można przy okazji zgarnąć komiks. Cała akcja i wsparcie odbywa się za pomocą strony pomagam.im. Zachęcam do wspierania akcji. Poniżej kilka najważniejszych informacji.
Kto może niech wspiera tutaj --> LINK

O komiksie i zbiórce:

Amelka vs. Mozaika - nowa seria komiksowa dla małych i dużych czytelników.
Bezpośrednią inspiracją do powstania komiksu był rysunek Nikodema Cabały, który powstał w ubiegłym roku. Był to jeden z pierwszych rysunków stworzonych dla Amelki* w ramach wsparcia jej rehabilitacji i promocji strony na FB: Amelka i Mozaika
Akcja ogromnie się rozrosła, jest już blisko 400 ilustracji z 40 krajów świata. Trzeba zaznaczyć, że jest to kampania całkowicie non profit, rysownicy tworzą te wspaniałe ilustracje w prezencie dla Amelki. Za co należą im się ogromne brawa i podziękowania!!!
Tworząc ten komiks bezpośrednio nawiązujemy do akcji, stąd została zachowana konwencja, że Amelia może być kim chce i w pierwszych dwóch odcinkach dokonuje wyboru postaci, w którą się wciela adekwatnego do sytuacji. Jej przeciwnikiem jak i w rzeczywistym życiu jest tajemnicza Mozaika (Mozaika Chromosumu 20 to wada genetyczna, która jest przyczyną wielu schorzeń, z którymi zmaga się Amelka).
Chcieliśmy również, by komiks przedstawiał świat w pozytywny sposób i przekazywał równie pozytywne wzorce czytelnikom. Celem jest też inspiracja do działania dla innych rodziców, tak jak to miało miejsce w akcji rysunkowej. W każdym odcinku umieszczamy też inne dzieci, które pomagają Amelce. Inspiracją dla tych postaci są dzieci, które istnieją naprawdę. Chcemy uhonorować w ten sposób ich codzienną walkę.
Dwa odcinki powstały w niespełna pół roku, pracowało nad nimi blisko 20 osób, na stronie zbiórki będziemy na bieżąco ujawniać ich nazwiska. Poza wydaniem limitowanym, które można będzie otrzymać za wsparcie rehabilitacji Amelki, duża cześć nakładu będzie rozdawana do szkół integracyjnych, bibliotek i oddziałów rehabilitacji dziecięcej. Jest to możliwe dzięki firmie Menard, która ufundowała druk komiksu.
W trakcie powstawania komiksu testowaliśmy różne koncepcje pracy nad materiałem, będzie to widoczne w różnicy miedzy pierwszym a drugim odcinkiem. W pierwszej artyści rysowali swoją część bez oglądania pozostałych prac, w drugiej inspirowali się nawzajem i na bieżąco otrzymywali narysowane kadry i plansze.
Aktualnie powstaje trzeci odcinek, który będzie w zupełnie innej konwencji i inaczej będą wyglądały prace nad nim. W między czasie czekamy na kolejne scenariusze, które są już w trakcie pisania. Niebawem wystartuje też konkurs dla młodych artystów związany z serią, która planujemy stworzyć.

Komiks będzie kolorowy, wydany w formacie A4, będzie zawierał:
Wstępniak
Amelka vs. Mozaika #1
Amelka vs. Mozaika #2
Amelka: Rady i Porady
Galeria: dodatkowe ilustracje w formacie A4
Konkurs na imię dla pieska - pomocnika Amelki
W sumie  będzie to około 36 stron.

Nagrody za wsparcie rehabilitacji Amelki:

VIP - egzemplarz limitowany (3 sztuki) VIP - 200 PLN:  limitowany, numerowany egzemplarz z hologramem zawierający: indywidualny numer, pieczątkę oraz autograf rysunkowy minimum dwóch z twórców komiksu. Przesyłka gratis.
Premium - 100 zł - egzemplarz limitowany (10 sztuk) premium: limitowany, numerowany egzemplarz z hologramem zawierający: indywidualny numer, Amelkową pieczątkę oraz autograf rysunkowy minimum jednego z twórców komiksu. Przesyłka krajowa gratis.
Limited Fast Eng  - 60 zł - limitowany, numerowany egzemplarz z hologramem zawierający: podpis, Amelkową pieczątkę oraz autograf minimum jednego z twórców komiksu dla pierwszych 10 osób. Przesyłka krajowa gratis.
Limited Fast  - 50 zł - limitowany, numerowany egzemplarz z hologramem zawierający: podpis, Amelkową pieczątkę oraz autograf minimum jednego z twórców komiksu dla pierwszych 50 osób. Przesyłka krajowa gratis.
Limited - 30 zł - limitowany, numerowany egzemplarz z hologramem. Przesyłkakrajowa gratis.
Economy PL - 10 zł - komiks PL w wersji elektronicznej .
Każda kwota: mailowe podziękowania w imieniu Amelki.
Economy ENG - 10 zł - komiks ENG w wersji elektronicznej .
 
Dodatkowe prezenty:
Kubek - 20 zł - kubek z jedną z ilustracji stworzonych dla Amelki
Podkładka po myszkę - 25 zł - podkładka z jedną z ilustracji stworzonych dla Amelki
Plakat A4 - 12 zł - plakat z jedną z ilustracji stworzonych dla Amelki
Rękodzieło komiksowe - 11 zł - Magnes ręcznie wykonany z kadrami/okładkami znanych i lubianych komiksów,
Rękodzieło Gwiezdne Wojny - 9 zł - magnes AT ST gliniany, utwardzony i lakierowany
Źródło --> alejakomiksu.com


1 komentarz: