wtorek, 24 stycznia 2017

(Info) "Dobra Manga" - nowe czasopismo mangowe na polakpotrafi.pl

Nadszedł czas, aby ogłosić wam radosną (?) nowinę. Już wkrótce swoją premierę będzie miało nowe czasopismo mangowe „Dobra Manga”. Dziś ruszyła akcja na portalu polakpotrafi.pl, która ma na celu zebranie funduszy na wydanie magazynu w papierowej wersji.Przyznam się, że dokładam do tego numeru swoje cegiełki, w postaci trzech tekstów. Tym bardziej więc zachęcam was do wspierania tego projektu i dania szansy nowemu projektowi. To wy swoimi portfelami zagłosujecie czy jest to projekt udany i czy ma rację bytu na naszym rynku, na którym nie brakuje wielu dobrych tytułów.

Cóż wszystko w waszych rękach.

Wspierać projekt można TUTAJ


Poniżej główne założenia akcji:

Witajcie!
Chcemy wydać na polskim rynku nowoczesny magazyn hobbystyczny poświęcony azjatyckim komiksom, filmom i popkulturze. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o projekcie oraz przykładowymi grafikami.

Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość

Pomysł wydania magazynu istniał w mojej głowie od wielu, wielu lat. Kocham komiks od dzieciństwa i jako nastolatek czytając kultowe dzisiaj "Kawaii" czy też "Animegaido" przemknęła mi przez głowę myśl, że kiedyś chcę wydać coś podobnego. Oczywiście czasy się zmieniły, standardy współczesnych czasopism są całkiem inne, aniżeli w latach dziewięćdziesiątych. Początkowy pomysł ewoluował wraz rozwojem i zmianami zachodzącymi na rynku prasy komiksowej. Oczywiście samemu nie udałoby mi się zrobić czasopisma. Zaczęły się więc poszukiwania ludzi chętnych do współpracy, chcących tworzyć magazyn, mających głowy pełne pomysłów i wkładających serce w to co robią. (Paweł Koczułap - red. naczelny)

Idea magazynu "Dobra Manga" - CZAS POŚWIĘCONY LEKTURZE MANGI NIE BĘDZIE STRACONY POD WARUNKIEM ŻE WYBIERZESZ DOBRY TYTUŁ

Naszym zadaniem będzie zatem podpowiedzieć, które z dostępnych na polskim rynku tytułów są warte Twojej uwagi i pieniędzy. W ostatnich latach rynek komiksów azjatyckich w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Bogata oferta mangi jest widoczna zwłaszcza na półkach specjalistycznych sklepów komiksowych i Empików. W gąszczu tytułów można się pogubić i przegapić naprawdę ciekawe pozycje. Dlatego w magazynie prezentujemy tytuły, które nas zaintrygowały i chcemy podzielić się z Tobą naszą opinią. Stąd nazwa magazynu Dobra Manga. Znajdziesz tu rzetelnie napisane recenzje dobrych tytułów. Postaramy się pokazać różnorodność z jakiej słynie komiks azjatycki. Komedia, sensacja, kryminał, dramat, science-fiction, horror, erotyka itd. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno młodszy jak i starszy czytelnik. Zdamy relacje z branżowych imprez, przyjrzymy się nowościom filmowym, napiszemy o dobrych grach wideo dla fanów, rozpoczniemy serię wywiadów z ciekawymi ludźmi z branży. Każda dobra inicjatywa w fandomie trafi na strony magazynu. Zakładamy czytelniku, że jesteś otwarty na świat i na pewno ucieszysz się z recenzji komiksów europejskich i amerykańskich, książek i dużej porcji dobrej publicystyki. Zapraszamy również do lektury działu retro. O tym dlaczego o nostalgii lepiej czytać, aniżeli do niej wracać w praktyce, będzie w felietonie w premierowym numerze.
Dobra Manga ma wszystko, co powinien zawierać współczesny magazyn o azjatyckim komiksie. Dodatkowo w atrakcyjnej dla oka szacie graficznej! (Zespół redakcyjny)

Doświadczenie i świeżość czyli mieszanka wybuchowa

Taki jest właśnie nasz zespół. Mój pierwszy komiks to "Batman" 1/1990 będący adaptacją pierwszego aktorskiego filmu kinowego. Później były pozostałe tytuły TM-Semic i innych wydawnictw, aż w końcu dzięki serialom z Polonii 1 (i telewizyjnej Dwójki) odkryłem... mangę. "Secret Service", "Kawaii", "Animegaido" i pierwsze mangi JPF-u to była moja młodość. Dzisiaj mam wiele przeczytanych tytułów na koncie, pokaźną kolekcję komiksów (azjatyckich, europejskich, amerykańskich). Uwielbiam opowieści obrazkowe i chcę się dzielić tą radością i wiedzą z czytelnikami. Debiutowałem kilka lat temu w "Otaku"(recenzje "Princess Ai" i "Robin Hooda") oraz przez 2,5 roku szlifowałem warsztat pisząc recenzje dla "Kyaa!". To jednak wciąż było mało... teraz dzięki Waszemu wsparciu będę mógł pokazać Wam magazyn, jaki sam chciałbym czytać. Wszystko to jest oczywiście możliwe dzięki wspaniałemu zespołowi redakcyjnemu którego sylwetki (zdjęcia i krótkie opisy znajdziecie poniżej). Generalnie mamy w redakcji dwie osoby mogące pochwalić się bogatym doświadczeniem (ja i Jarek Drożdżewski który od wielu lat prowadzi popularny blog o komiksach) jak i osoby, które dopiero będą debiutować swoimi tekstami na łamach "Dobrej Mangi" (Ania Szewczyk i Renata Prościńska). Gwarantuję, że dziewczyny wniosą odpowienią ilość świeżości. W połączeniu z doświadczeniem daje to niezłą mieszankę wybuchową. Kamil za to zadba o odpowiednią jakość graficzną i ciekawy layout. Zresztą, przejrzyjcie poniższe grafiki.
Dlaczego warto wesprzeć nasz projekt? 

Mamy nadzieję że po przeczytaniu wyżej zamieszczonych informacji już wiecie, że warto wesprzeć nasz projekt. Wspierając wydanie magazynu "Dobra Manga" masz gwarancję że:
1. Dostaniesz kolorowy, nowoczesny magazyn o ciekawej szacie graficznej z ekskluzywnymi treściami;
2. W numerze znajdziesz: ciekawe, rzeczowe recenzje starannie wybranych przez nas tytułów, ambitną publicystykę, aktualności z branży, wywiady, relacje z imprez, dział retro.
3. NO MAINSTREAM FAN MAGAZINE - napis na okładce do czegoś nas zobowiązuje! W naszym magazynie odchodzimy nieco od głównego nurtu. Dużo miejsca poświęcamy nie tylko popularnym seriom, ale również twórczości niezależnej, komiksom mniej znanym szerokiej publiczności, ale godnym uwagi. Nie ma na polskim rynku takiego magazynu, jeżeli chodzi o tematykę azjatyckiego komiksu.
4. Wkładamy w tworzenie magazynu 100% serducha. Mamy nadzieję że będzieice to czuć, czytając pierwszy numer.
Wesprzyjcie nas w zbiórce, postaramy się Wam dostarczyć wyjątkowy magazyn!
Zespół redakcyjny "Dobrej Mangi"
Jeżeli masz pytania, pisz: pawelkoczulap1982@gmail.com

Tak prezentują się przykładowe strony:
Cóż zachęcam do wspierania projektu!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz