środa, 13 grudnia 2017

(Info) 17 - 21 grudnia: Festiwal Radio Azja. W Warszawie wystąpi m.in. Taro Yasuno z Japonii

Nie lada gratka dla miłośników azjatyckiej muzyki przygotowana została przez Radio Azja. W dniach 17 - 21 grudnia w Warszawie odbędzie się Festiwal Radio Azja, podczas którego posłuchać będzie można dobrej, ale niszowej muzyki rodem z Azji. To chyba jedyna tego typu okazja więc zapewne dla wielu osób będzie to niezapomniane przeżycie.
Festiwal przyjął w tym roku formę pięciodniowego festiwalu. W czasie jego trwania nie tylko będzie można posłuchać muzyki spoza głównego nurtu, ale też uczestniczyć w warsztatach czy wziąć udział w jam-session.

Jeśli was zainteresowałem poniżej kilka szczegółów.

Na scenie Radia Azja zagoszczą:

17 XII: TARO YASUNO (JAPONIA)
Budowniczy muzyki, twórca projektu "Zombie music". Swoje współczesne, minimalistyczne kompozycje przekazuje za pośrednictwem własnoręcznie skonstruowanych instalacji, wydobywając brzmienie z instrumentów dętych za pomocą syntetycznych palców, kompresorów powietrza i sterowania komputerowego.18 XII: SENYAWA (INDONEZJA)
Awangardowy duet z Yogyakarty, który wykorzystuje bogactwo tradycyjnych, rdzennie indonezyjskich dźwięków oraz własnoręcznie wykonane, "garażowe" instrumentarium. Senyawa łączy korzenne, prymitywne brzmienia z ekstatycznymi eksperymentami wokalnymi, co w rezultacie daje zupełnie nową jakość, będąc w swej istocie muzycznym minimalizmem.

19 XII: KANDE (INDONEZJA)
Kande to ośmioosobowa formacja, której pasja i sceniczna energia nie pozostawia nikogo obojętnym. Trzy gitary, pięć tradycyjnych bębnów oraz nieokiełznane wokale tworzą porywającą do tańca, wybuchową mieszankę indonezyjskiego folkloru, sufickiego mistycyzmu, rockowej werwy i jazzowych improwizacji.
20 XII: MOUTH & HAND STUDIO (KOREA PŁD)
Mouth & Hand Studio to pięcioosobowy zespół z Seulu, na którego czele stoi Lee Sueng-hee, znana z projektu Be-Being, wokalistka pansori. Sztuka pansori to tradycyjnie opera jednego wokalisty. Gra on wszystkie role, opowiada historie, odgrywa dialogi, wydaje odgłosy dźwiękonaśladowcze, a przede wszystkim śpiewa pieśni. Dla Mouth and Hand Studio pansori jest punktem wyjścia do dalszych poszukiwań, zmierzających w stronę muzyki współczesnej.

21 XII: SHAPLA SALIQUE (BANGLADESZ)
Artystka sięga po tradycyjną muzykę bengalską, którą w sposób niezwykle wysmakowany łączy z jazzem i soulowymi wibracjami, przedstawiając nowemu pokoleniu publiczności popadający w zapomnienie lokalny folklor. W samej twórczości sięga po pieśni Baulów, wędrownych mistyków, bożych szaleńców, wykonujących niezwykle emocjonalne utwory, wyrażające duchowe spełnienie i mistyczne doświadczenia.

AKADEMIA RADIA AZJA
Warsztaty muzyczne oraz audiowizualne wykłady nawiązujące do koncertów festiwalu Radio Azja. Solidny zastrzyk teorii i praktyki podany w przystępnej i angażującej formie. Wszystkie spotkania w ramach Akademii odbędą się w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Laboratorium przy ul. Jazdów 2 w Warszawie.AZJATYCKI JAM, 17 XII, WSTĘP WOLNY

Całość wygląda naprawdę intrygująco, więc tym bardziej warto korzystać. Po więcej szczegółów odsyłam na stronę piecsmaków.pl


1 komentarz: