niedziela, 17 lutego 2013

(Info) "Półka z Kulturą" wyróżniona w konkursie na najlepszy blog o Japonii!

Z ogromną przyjemnością informuje Was o wyróżnieniu jakie otrzymał mój blog - Półka z Kulturą, w konkursie ogłoszonym przez redakcję strony japonia-online.pl na profilu FB. Zwycięzcą okazał się blog Edith na tropie. Wygrana jak najbardziej zasłużona!

Oto jak organizatorzy uzasadnili wyróżnienie dla "Półki":

"Półka z kulturą" - Blog szczególnie ciekawy dla tych, którzy oprócz kultury Japonii interesują się też szeroko rozumianym komiksem.

Pierwsza trójka wyglądała natomiast tak:

3 miejsce: "Japonia oczami fana"
Choć blog nie jest typowy, bo opiera się na materiałach filmowych, nie sposób było go pominąć. Każdy, kto zamierza polecieć do Japonii, znajdzie tam wiele przydatnych informacji a Ci, dla których Japonia jest za daleko, będą mogli wybrać się w wirtualną podróż z Mr.Jedi! Zgłoszenie nadesłała pani Kinga Adamczyk.

2 miejsce: "JaponiaBliżej."
Ciekawy i wytrwale prowadzony blog o różnorodnej tematyce związanej z Japonią. Znajdziecie w nim zarówno opisy interesujących miejsc z wieloma zdjęciami (także o Japonii np. w Paryżu), opisy zjawisk kulturowych i ciekawostek, recenzje książek, filmów jak i wiele innych. Blog do konkursu zgłosiła pani Ola Machnowska.

1 miejsce: "Edith na tropie"
Za uzasadnienie niech posłuży treść zgłoszenia, którą wysłał do nas pan Przemysław Pilarczyk: "Chcecie przekonać się jak to jest na japońskim uniwersytecie ? Zapraszam na bloga Edith na tropie. Jednak to nie wszystko co nas czeka, Edith pisze przede wszystkim o Japonii . Zabiera nas na uliczki Tokyo , na Okinawe, Kyushu czy to japońskich chramów . Przekazuje nam również swoje wrażenia z pobytu w japońskim ryokanie, jak sama twierdzi gdyby nie klimatyzacja nie wiedziałaby który mamy wiek. Zobaczymy i poczytamy również o ślubie po japońsku. Japońskie potrawy i słodycze to temat rzeka na blogu Edith co ważniejsze bogato zilustrowany zdjęciami. Autorka ma lekkie pióro więc bloga czyta się bardzo przyjemnie."

Jak wybierano poszczególne miejsca?

Po długich naradach nadeszła chwila na ogłoszenie wyników konkursu.
Braliśmy pod uwagę przede wszystkim zawartość blogów, ich regularność, związek tematyczny z Japonią, poprawność językową i przydatność jako źródło informacji o Japonii. Nie bez znaczenia były Wasze opisy, przy zgłoszeniu, które niejednokrotnie bardzo zaciekawiły nas danym blogiem.
Decyzja należała do tych niełatwych i podejmowanych z olbrzymim namysłem. 

Reszta wyróżnień:

"Na wsi w Japonii" - Blog bardzo ciekawy, prowadzony przez Polkę mieszkającą na japońskiej wsi.
"Japanese Design" - Blog o dużych walorach estetycznych z wieloma zdjęciami przedstawiającymi ciekawe japońskie projekty z różnorodnych dziedzin.
"Japońskie inspiracje" - Blog przedstawiający pełną pasji działalność artysty i przewodniczącego japońskiego klubu - Mariusza Gosławskiego.

Gratulacje dla autorów blogów z pierwszej trójki! Osobiste podziękowania dla wszystkich autorów prowadzących swoje blogi z Krajem Kwitnącej Wiśni w tle. Dzięki Wam, zainteresowanych tym pięknym krajem jest coraz więcej.

Czytelników zapraszam do czytania każdego z nich.

Krótki komentarz:

Koniec dnia przyniósł bardzo radosną nowinę, a mianowicie "Półka z Kulturą" została wyróżniona w konkursie na najlepszy blog o Japonii! Jest tym bardziej ważne, że nie jest to blog stricte o Kraju Kwitnącej Wiśni, a dużo jest na nim informacji o szeroko rozumianej sztuce komiksowej. Dzięki temu wyróżnieniu ta forma sztuki jest promowana wśród większej ilości osób, które do tej pory może nieufnie spoglądały na komiks. Obiecać mogę, że Japonia będzie reprezentowana na "Półce" w jak największej ilości i jak najlepiej tylko można.

ARIGATO!

3 komentarze:

 1. Nic tylko gratulować:) Tak trzymaj Jarku.
  Pozdrawiam Dantes.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje bardzo:)

   Również pozdrawiam.

   Usuń
 2. No, pieknie, pięknie... Pogratulować:)

  OdpowiedzUsuń